Sporta ziņas

27

„Talsu jūdze” sezonu noslēdz zelta rudenī. Sveicam mērsradzniekus ar labiem rezultātiem!

Turpinot veselīgas tradīcijas, ar laureātu apbalvošanu noslēdzies iecienītais taku skriešanas un nūjošanas treniņseriāls „Talsu jūdze”. Tajā šajā sezonā aizvadīti 15 posmi – no maija līdz oktobrim. Treniņseriāls tiek organizēts, lai iedvesmotu ik vienu Talsu novada iedzīvotāju pievērsties aktīvam dzīvesveidam, stiprinātu veselību un sportiskas tradīcijas ģimenēs, kā arī ļautu pamanīt un novērtēt mūsu dzimtās puses skaistumu un dabas bagātības.

Visi ar nepacietību gaida ierobežojumu mazinājumus, lai varētu ļauties plašākām aktivitātēm, tostarp sporta sacensībām. Tikmēr joprojām nākas laiku veltīt tikai treniņiem, sacensību azartu meklējot virtuālajos pārbaudījumos.

Lai ierobežotu lielu cilvēku grupu vienlaicīgu pulcēšanos, treniņseriāla „Talsu jūdze” formāts arī šogad bija ļoti demokrātisks – dalībnieki izvēlējās sev izdevīgāko starta laiku, kā arī gaumei un iespējām atbilstošākās garuma un grūtības trases. Līdz ar to treniņseriāls ir iecienīts ne tikai aktīvo skrējēju vidū, kuri trenējas un piedalās dažādās sacensībās, bet arī fizisko aktivitāšu cienītāju vidū, kuriem tā ir iespēja izkustēties pieņemamā intensitātē domubiedru grupā, svaigā gaisā baudot lieliskos Talsu novada dabas skatus.

„Pirmajā sezonā kilometri tika krāti skrienot, dodoties garās pastaigās vai nūjojot pa visiem Talsu pilsētas pakalniem, bet šosezon gājām vēl solīti tālāk – papildu posmiem Talsos, bija iespēja startēt arī Sabilē, Spāres muižā, Valdemārpilī, Laidzē un Dižstendē. Domāju, ka ne tikai man, bet arī lielākajai daļai dalībnieku īpaši spilgta epizode ir palikusi atmiņā tieši no Spāres muižas posma, kad liepu aleja bija savā krāšņākajā rotā – pilnā plaukumā, un bišu sanēšana bija dzirdama un ziedu smarža jūtama jau pa gabalu, skanot liegai mūzikai no muižas logiem. Īpašs paldies muižas saimniecei Tabitai Kalniņai par silto sportot gribētāju uzņemšanu, balviņām un interesanto ekskursiju muižā un tās apkaimē,” ar prieku sacīja „Talsu jūdzes” organizators Andris Leja.

Taku skriešanas un nūjošanas treniņseriāla posmos tika piedāvātas distances viena līdz sešu kilometru garumā, un dalībnieki sacentās astoņās vecuma grupās. Ja pērn sezonas garumā seriālā piedalījās 87 dalībnieki, kopā reģistrējot 358 startus, tad šogad tie bija 110 dalībnieki (ne tikai no Talsu novada, bet arī no Tukuma, Rīgas un Jelgavas), kopā reģistrējot 524 startus.

Skriešanā lielisku rezultātu S grupā nodemonstrēja Alvita Mirecka, Ina Lībeka un Inese Vārna; S13 grupā Anna Irbe, Elīza Lāce un Alise Lorence; S40 grupā Tatjana Āboliņa, Kristīna Ēce un Zita Grante. Savukārt sezonas ātrākie V grupā: Raivis Reinfelds, Mārtiņš Farenhorsts un Ģirts Žagars; jaunāko zēnu V13 grupā Markuss Āboliņš, Mārtiņš Āboliņš un Ēriks Lācis; V50 grupā Viesturs Dzirkalis, Aigars Vārna un Agris Dundurs.

Tautas un nūjotāju grupās, kur galvenais nebija ātrums, bet vēlme izkustēties un pārvarēt sevi, kā aktīvākie šogad ierindojas: Jolanta Didžus, Sanita Goba, Dace Lāce, Markuss Ernestons, Baiba Lorence, Ruta Dīce, Emīlija Zazīte un Uldis Dīcis.

Sezonas noslēgumā tika apbalvoti labākie no labākajiem, proti, aktīvākie dalībnieki saņēma unikālu otrās sezonas finišētāja medaļu, savukārt lielākajiem skriešanas entuziastiem tika pasniegti piemiņas kausi un balvas no atbalstītājiem.

A. Leja no visas sirds pateicas visiem „Talsu jūdze” projekta atbalstītājiem un iesaistītajiem partneriem par veiksmīgo sadarbību projekta norises laikā: „Milzīgs paldies, nu jau otro sezonu, veikalam „Fans Talsi” un personiski Lindai Rukkei, Talsu novada pašvaldības Kultūras un sporta attīstības nodaļai un Tūrisma informācijas daļai un personiski Līvai Dāvidsonei, Sandijam Eglītim un Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļai par informatīvo atbalstu! Liels paldies arī Talsu novada Sporta skolai par atbalstu Talsu novada taku skriešanas čempionāta rīkošanā un maniem nenogurdināmajiem palīgiem trašu sagatavošanā – Aigaram Vārnam un Viesturam Dzirkalim!”

Renāte Freiberga, talsunovads.lv 

Aptaujas

Kur ikdienā smeļaties informāciju par notikumiem novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma