Skrīveru ēkas vēsture

Skrīveru ēkas vēsture

  Pēc pirmās Mērsraga skolas nodegšanas 1889.gadā viena no ēkām, kurā notika mācības bija Skrīveru māja. Mācības notikušas šajā namā (sešgadīgā pamatskola) līdz 1939. gadam, kad  tika uzcēla jaunā skolas ēka. Vēlāk šajā ēkā atradušās vairākas Mērsraga pagasta iestādes. Padomju gados un pēc tam Latvijas laikā šajā ēkā atradās gan ciema padome (līdz pat 1997.gadam), gan Mērsraga pasta nodaļa. Tāpat šajā ēka darbojās Mērsraga pagasta pagasttiesa (vēlāk Bāriņtiesa) un bērnu krīžu centrs. Taču šim namam ir nācies piedzīvot arī drūmos vēstures brīžus. Tā,  2.pasaules kara laikā šajā namā ir turēti ebreji, kuriem vācieši lika Mērsraga ostas teritorijā smagi strādāt, un vēlāk mežu masīvā, ko sauc par Baltajiem vai  Krievu kalniem,  viņi tika nošauti. Arī pēc kara šā nama vēsturē ir bijuši tumši brīži. 1949. gadā no šī nama uz Sibīriju tika izsūtīti daudzi Mērsraga iedzīvotāji. Viņu piemiņai 2002.gada 24 martā tika atklāts piemiņas akmens.
  2011.gada šajā ēkā darbojas Mērsraga novada bāriņtiesa un sociālais dienests.Piemiņas akmens represētajiem un "Skrīveru" ēka laikā, kad tur atradās Mērsraga 6.gadīgā pamatskola.

Ligita Šuca

Twitter

 

Aptaujas

Svarīgs ir Jūsu viedoklis: Ja Latvijas valdībai un Saeimai tomēr izdosies realizēt iecerēto Administratīvi teritoriālo reformu, un Mērsraga novadam vairs nebūs iespējas palikt kā patstāvīgam novadam, kura novada sastāvā Jūs Mērsragu gribētu redzēt? Šī izvēle būs svarīga gadījumā, ja tiks piedāvāts vairāk nekā viens - pašreizējais Talsu novada variants.
     Rezultāti » 

Reklāma