Jaunumi un aktualitātes

29

Informācija no Dzimtsarakstu nodaļas: Vasara - kāzu laiks

Valsts nodeva laulību reģistrācijai ir 14 €, bet, savukārt, pašvaldības nodeva laulību reģistrācijai svinīgos apstākļos ir noteikta kā maksas pakalpojums 30 € vai 50 € (piemēram, Dundagas pilī, atkarīgs no viesu skaita), un 150 € par izbraukuma laulību ceremoniju. Ja laulības reģistrācija notiek dzimtsarakstu nodaļas kabinetā, tad jāmaksā tikai valsts nodeva 14 €.

Ir vasara un kāzu laiks.

Kāzas ir ļoti skaists un brīnišķīgs notikums katra pāra dzīvē. Šim brīdim nav svarīgs jaunlaulāto vecums, viņu kopā pavadītais mīlestības laiks vai viesu daudzums kāzās. Ir brīnišķīgi, ka pāri, kuri dzīvo kopā nereģistrētās attiecībās jau ilgi, ir bērni, mazbērni un mazmazbērni, un beidzot nolemj sakārtot savas attiecības likumiski, ar laulības noslēgšanu. Oficiāli noslēgta laulība ir pāra tiesību juridiskā drošība. Kopdzīve bez laulības reģistrēšanas pēc būtības nozīmē to, ka partneri juridiski savā starpā ir sveši cilvēki. Ikdienā to mēdzam dēvēt «kopādzīvošanu» vai «vienas saimniecības vešanu» un tas negarantē pāra likumiskās garantijas. Tā dabā iekārtots, ka neviens šajā pasaulē neesam mūžīgi… Ir daudz iemeslu, kas rada finansiālus zaudējumus un tiesisko nedrošību pārim, kas izvēlas dzīvot kopā, nereģistrējot savas attiecības: nav mantojuma tiesību uz nekustamo īpašumu; nav tiesību saņemt pārdzīvojušā laulātā pensijas daļu vai mantot uzkrāto 2. pensijas līmeni, nav tiesību bez otra vecāka reģistrēt bērna piedzimšanu bez kopīga paternitātes iesnieguma vai arī reģistrā izdara ierakstu tikai par māti; nav juridisku tiesību uz kopīgu mantu; nav tiesību uz nodokļu atmaksu un atvieglojumiem; nav atvieglojumu uz nodevām; nav tiesību saņemt informāciju no ārstniecības iestādēm par dzīvesbiedra (nelaulāta) ārstēšanās procesu...

Valsts nodeva laulību reģistrācijai ir 14 €, bet, savukārt, pašvaldības nodeva laulību reģistrācijai svinīgos apstākļos ir noteikta kā maksas pakalpojums 30 € vai 50 € (piemēram, Dundagas pilī, atkarīgs no viesu skaita), un 150 € par izbraukuma laulību ceremoniju. Ja laulības reģistrācija notiek dzimtsarakstu nodaļas kabinetā, tad jāmaksā tikai valsts nodeva 14 €.

Par laulību noslēgšanu var vienoties jebkurā dienā, izņemot svētdienas, ja vien šis datums nav jau aizņemts, un ne ātrāk kā pēc viena mēneša, kopš iesniegts iesniegums dzimtsarakstu nodaļā, bet ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā. Talsos, dzimtsarakstu nodaļā ir prakse laulību reģistrāciju veikt piektdienas pēcpusdienās un sestdienā.

Vēlamies iedrošināt pārus, kuri vēlas noslēgt laulību! Tas nav ne sarežģīti, ne kaut kā citādi apgrūtinoši vai laikietilpīgi…

Aicinu pārus pieteikties Dzimtsarakstu nodaļā Dundagā, Pils ielā 5-1 vai Rojā, Zvejnieku ielā 3 otrdienās, trešdienās un ceturtdienās vai arī Talsos, Lielā ielā 25 no pirmdienas līdz piektdienai (sk.darba laiku www.talsi.lv). Iepriekš vēlams zvanīt par ierašanās laiku, jo ir aktīvs kāzu laiks.

Kā jau katru gadu, arī šogad, aicinām tos pārus, kuri šogad svin savas laulības 50, 55, 60, 65, 70 utt. gadu kāzu jubilejas, pieteikties pabalsta saņemšanai!

Ne tikai Talsos, bet arī dzimtsarakstu nodaļās Rojā un Dundagā veicam bērnu piedzimšanas reģistrus, vadām laulību ceremonijas un izdarām ierakstus miršanas reģistrā, kā arī izsniedz atkārtoti apliecības un izziņas no reģistriem, veic vārda, uzvārda un tautību maiņu utml. .

 

«Cilvēkus kopā satur mīlestība un pienākums. Kad ir tie abi, tad nāk arī svētība.» 

(Anda Līce)

 

Uz tikšanos!

 

Talsu novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietnieces:

 

 Alita Vicinska (Talsos) – telefons 28023331

Daiga Muceniece (Dundagā)-telefons 29149134

Liāna Bērziņa (Rojā)- telefons 28230035

 

Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja

Antra Jesineviča (telefons 28653520

 

 

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (0)
Piekļūstamības paziņojums · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes