Jaunumi un aktualitātes novadā

10

Barikāžu dalībnieki saņem nekustamā īpašuma nodokļu atvieglojumus

Talsu novada pašvaldība saviem novada iedzīvotājiem, kuriem piešķirts barikāžu dalībnieka statuss, piemēro nekustamā īpašuma nodokļu atvieglojumus.

Nekustamā īpašuma nodokļu atvieglojumus iedzīvotājs var saņemt, uzrādot barikāžu dalībnieka statusa apliecību. To var iegūt personas, kas ir reģistrējušās kā barikāžu dalībnieki un saņēmušas kādu no apbalvojuma veidiem ‒ 1991. gada barikāžu dalībnieka Piemiņas zīmi vai Pateicības rakstu.

Iedzīvotājiem, kuri jau ir saņēmuši barikāžu dalībnieka statusa apliecību, Talsu novada pašvaldības nekustamā īpašuma nodokļu atvieglojumi tiek piemēroti automātiski.

Savukārt tiem Talsu novada iedzīvotājiem, kuriem barikāžu dalībnieka statusa apliecība vēl nav saņemta, Talsu novada pašvaldība organizēs apliecību izsniegšanu, ko nodrošinās 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība.

Apliecību izsniegšana notiks 31. janvārī Talsu Galvenajā bibliotēkā pēc obligāta iepriekšēja pieraksta, zvanot pa tālruni 27292363. Izsniegšana notiks „zaļajā drošības režīmā” – uzrādot sadarbspējīgu sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Ierodoties uz apliecības saņemšanu, līdzi jābūt

  • 1991. gada barikāžu dalībnieka Piemiņas zīmei vai Pateicības raksta oriģinālam vai kopijai;
  • Personu apliecinošam dokumentam – pasei vai ID kartei.

Kas regulē / nosaka apliecību izdošanas kārtību?

Latvijas Republikas Saeima 2017. gada 22. jūnijā pieņēma likumu „Par 1991. gada barikāžu dalībnieka statusu”;

Ministru kabineta noteikumi, 2018. gada 20. marts, Nr.172 „Noteikumi par 1991. gada barikāžu dalībnieka apliecības paraugu un apliecības izsniegšanas un reģistrācijas kārtību”.

Statusa apliecības līdz 2021. gada 1. janvārim izsniegtas 6334 personām.

 Lai godinātu Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991. gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tās personas, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus, tika izveidots speciāls apbalvojums – barikāžu piemiņas zīme. 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums.

Savukārt sākot ar 2013. gadu tiem, kuri līdz noteiktajam termiņam nepaguva pieteikties barikāžu piemiņas zīmei, ir iespēja pieteikties pateicības rakstam – tādā veidā tiek turpināta pateicības izteikšana barikāžu dalībniekiem, vienlaikus palīdzot turpināt jau uzsākto barikāžu dalībnieku apzināšanu.

Neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrību pa tālr. 67213525 vai e-pastā info@barikades.lv.

 Marta Rake-Lasmane
talsunovads.lv 

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (0)

Aptaujas

Kur ikdienā smeļaties informāciju par notikumiem novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma