Jaunumi un aktualitātes novadā

23

Lietosim ciemata ūdeni taupīgi un atbildīgi!

It kā šķiet – krūzes piepildīšana ar tīru dzeramo ūdeni prasa vien dažas sekundes. Bet vai esat aizdomājušies, cik maksā glāze šāda ūdens un cik enerģijas jāpatērē, lai to nogādātu līdz Jūsu mājoklim?

Aicinām aizdomāties par situācijām, kas tieši šajā karstajā vasarā ir aktuālas, saistībā ar ūdeni. Varbūt Jums pašiem ir diezgan, un tomēr – ir vērts padomāt, vai tiešām esat darījuši visu, lai ūdens netrūktu ne Jums, ne arī citiem kaimiņiem?

Norma uz 1 ciemata iedzīvotāju ir 4,5 kubikmetri dzeramā ūdens, bet tas tiek regulāri pārtērēts, jo ar dzeramo ūdeni tiek laistīti dārzi. MK noteikumi Nr.332 paredz, ka vienā laistīšanas reizē var izmantot 3 litrus ūdens uz kvadrātmetru, ne vairāk, bet bieži nākas dzirdēt – kaimiņš laista zālienu, bet kādam citam kaimiņam tanī brīdī – vienkārši nav ūdens. Bezatbildīga laistīšana rada ne tikai ūdens zudumu, tā palielina arī elektrības patēriņu, kas var nozīmēt ūdenssaimniecības iekārtu bojājumus. Par ūdeni jāmaksā arī dabas resursu nodoklis. Pārbaudiet savus ar Mērsraga Ūdenssaimniecību noslēgtos līgumus, lai konstatētu, vai tajos ir vienošanās par dzeramā ūdens izmantošanu dārzu un zālienu laistīšanai. Ja šādas vienošanās nav, lūgums vērsties pie mums, Mērsraga Ūdenssaimniecībā, kases darba laika ietvaros.

Cienīsim viens otru, rīkosimies atbildīgi!

Mērsraga Ūdenssaimniecība

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (0)

Aptaujas

Kur ikdienā smeļaties informāciju par notikumiem novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma