Jaunumi un aktualitātes

15

Piedalies spēlē “Atrastā Latvija” un laimē vērtīgas balvas! Mūsu pusē: Līvu ceļš

Latvijas reģionos izbūvēti un atjaunoti 60 kultūras un dabas mantojuma objekti – muižas, pilis, baznīcas, torņi, parki, muzeji, estrādes, dabas takas, dārzi, tilti, promenādes, pludmales un citas vietas. Visi šie objekti sarindoti 7 kultūras un dabas mantojuma ceļos, kurus iepazīstot, var atrast un izprast Latvijas unikālās vērtības. Atjaunošanas un būvniecības darbi īstenoti 40 Latvijas pašvaldībās, ieguldot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), kā arī valsts un pašvaldību līdzekļus.

Līvu zemes ceļš gar jūras malu savienojis Ventspili ar Salacgrīvu vismaz kopš 16. gadsimta. Te vienus ceļus ar senajiem kuršiem un latgaļiem staigājot, līvu valoda nemanot ieaudusies latviešu valodā, paliekot vienmēr klātesoša.

Piedalies spēlē “Atrastā Latvija” un laimē vērtīgas balvas! No 2021. gada 26. maija līdz 5. septembrim ikviens tiek aicināts piedalīties Latvijas atrašanas spēlē. Tās ietvaros, reģistrējot savu apmeklējumu, novērtējot objektu, kā arī atbildot uz testa jautājumiem, ir iespēja tikt pie vērtīgām balvām, piemēram, iespējas nakšņot un baudīt maltīti Šlokenbekas muižā vai Ungurmuižā vai lidot ar “Zērgli” Siguldā.