Jaunumi un aktualitātes novadā

1

Mērsraga iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties Pašvaldību vēlēšanās 5.jūnijā

5.jūnijā Mērsraga vēlēšanu iecirknis strādās no pulksten 7.00 līdz pulksten 20.00. Vēlētāji varēs izmantot arī iespēju nobalsot iepriekš – 31.maijā, 3.jūnijā un 4.jūnijā.

Šogad vēlēšanas notiks Covid-19 pandēmijas apstākļos, kas nozīmē – svarīgi ir neaizmirst par savu un apkārtējo drošību.

5.jūnijā Mērsraga vēlēšanu iecirknis strādās no pulksten 7.00 līdz pulksten 20.00. Vēlētāji varēs izmantot arī iespēju nobalsot iepriekš – 31.maijā, 3.jūnijā un 4.jūnijā.

Uzturoties vēlēšanu iecirknī, vēlētājiem būs obligāti jālieto mutes un deguna aizsegs. Izņēmums būs personas ar acīm redzamiem kustību traucējumiem vai psihiskās veselības traucējumiem, kuru dēļ personai trūkst spēju vai iemaņu mutes un deguna aizsega lietošanai, kā arī vēlētāju bērni līdz 7 gadu vecumam. Tāpat vēlētāji vēlēšanu iecirknī tiks aicināti izmantot savu pildspalvu. Ja vēlētājam šādas iespējas nebūs, iecirkņa darbinieki izsniegs katram vēlētājam savu pildspalvu.

Vēlēšanu iecirknī vēlēšanu komisijas darbinieks noskenēs vēlētāja pasi vai personas apliecību un pārliecināsies, ka vēlētājs ir iekļauts attiecīgās pašvaldības vēlētāju sarakstā un reģistrā jau nav atzīmes par viņa piedalīšanos vēlēšanās. Ja vēlētājam būs tiesības balsot, vēlēšanu iecirkņa komisija balsotāju reģistrēs elektroniskajā vēlētāju reģistrā un papildu ziņas par vēlētāju ierakstīs balsotāju sarakstā, kur vēlētājs parakstīsies par vēlēšanu materiālu saņemšanu.

Nevajadzētu rasties problēmām ar drūzmēšanos. Cilvēki ir aicināti nākt balsot arī iepriekš, piemēram, 3. un 4.jūnijā iecirkņu darba laiks ir septiņas stundas.

Izpētiet visus 8 kandidātu sarakstus, pirms dodieties uz vēlēšanām. Par ko balsot, tā ir katra brīva izvēle. Svarīgi, lai Mērsrags tiktu pārstāvēts arī jaunajā, Talsu novada domē. Jo vairāk nobalsojušo, jo lielāka iespējamība, ka tas tā arī būs.

Iepriekš varēs nobalsot:
• 31.maijā no pulksten 16.00 līdz 20.00,
• 3.jūnijā no pulksten 9.00 līdz 16.00,
• 4.jūnijā no pulksten 13.00 līdz 20.00.

IEPAZĪTIES AR PARTIJU PROGRAMMĀM, KĀ ARĪ SAŅEMT IESNIEGUMU, lai pieteiktu balsošanu dzīvesvietā, var 1.jūnijā no 9:00 līdz 13:00, savukārt, 2.jūnijā no 16:00 līdz 20:00. Iesniegumus balsošanai dzīvesvietā var saņemt līdz vēlēšanu dienas (5.jūnija) 12:00.

Vēlētāji, kuriem veselības stāvokļa dēļ nebūs iespējas nokļūt vēlēšanu iecirknī, var pieteikties balsošanai savā atrašanās vietā.
Pieteikt balsošanu atrašanās vietā no 31.maija varēs vēlēšanu iecirknī. Savukārt, ja ir iespēja iesniegumu parakstīt ar drošu elektronisko parakstu vai nosūtīt pa pastu, tad to var iesniegt arī pašvaldības vēlēšanu komisijai.

 

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (0)

Aptaujas

Kur ikdienā smeļaties informāciju par notikumiem novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma