Jaunumi un aktualitātes novadā

30

Mērsrags – lampiņām apvīts

Laikā, kad kalendārs jau rādīja decembri, un naktis bija kļuvušas garākas, arī mums, mērsradzniekiem, ļoti gribējās vairāk gaismas. Svētku sajūta bija jātver katram savās mājās, tāpēc aicinājām uz sava lampiņu drudža atrādīšanu – izgaismotās svētku eglītēs, izrotātos logos, izdekorētās sētās. Milzīgs bija pārsteigums par vietējo iedzīvotāju atsaucību. Šķita, Mērsrags uz brīdi patiesi ir apvienojis mūs visus, un ikkatru pastaigu cienītāju, caurbraucēju vai vienkārši pa logu vērotāju priecēja Jūsu veidotie, radošie, pat asprātīgie, iepriecinošie gaismas objekti.

Tas iedvesmoja arī mūs uz pasaku rakstīšanu, ar kuru palīdzību internetā tikāt aicināti doties vakara pastaigās.

Gribam teikt Jums visiem kopā paldies, un arī katram atsevišķi, bet to jau sapratīsiet aprakstā zemāk:

LIELĀ IELA

*Vakara pasaka sākās no bērnu čalām pierimušā bērnudārzā sētā, kur no košumkrūmiem pilēja īsts zvaigžņu lietus. No Lielās ielas redzējāt jau pa gabalu Ezera ielas skaisto briedīti, tālāk dodoties varēja redzēt krāšņas gaismiņas māju logos, arī eglītēs. Īpaši uzsvērt gribam Ezera ielas lielās egles košumu!

*viszaļāko zvejnieku laivu visā ciemā redzējāt tieši Lielajā ielā, daži šīs pašas ielas sākumā vispār pirmo reizi atrādīja mums savas košās svētku virtenes, par ko īpašs prieks. Lielā iela vispār bija rotājumiem bagātākā visā Mērsragā – kam zili violeta eglīte sētā, kam zili rozā eglīte. Arī garāko žoga virteni manījām tieši Lielajā ielā. Īpaši gribam uzsvērt, ka gluži kā pasaku namiņš izskatījās viena no senajām dzīvojamajām mājām Lielajā ielā.

*Izdaiļoti bija arī košumkrūmi māju pagalmos, un ikviena garāmbraucēja sirdis un acis priecēja īpašais Lielās ielas briedītis ar mirdzošo sniega bumbu un zilajām gaismas lāsītēm.

*Īpašu svētku gaisotni radīja arī SOCiālā dienesta visi izgaismotie ēkas pirmā stāva logi.

 

BĀKAS IELA

 

*Savukārt, Bākas ielā svētkus gaidošie rūķīši bija parūpējušies par īpašu atmosfēru – krāsaino lampiņu dejas žilbināja jau pa gabalu abās ceļa pusēs, bet, dodoties uz priekšu aiz Mērsraga ev.lut.baznīcas, ikkatram sveicienus sūtīja gan zila, koša eglīte un pat īsts gaismas šovs ar eņģeļiem logos un skrienošām sniegpārslām. Šo sētu, pavisam noteikti, varam atzīt par pamanāmāko visā Bākas ielā.

*arī košākais Mērsraga balkons bija redzams tieši šajā ielā.

*vēl mazliet uz priekšu dzeltenās gaismiņas sūtīja sveicienus no kempinga, kur kā piparkūku namiņš – dzīvojamā māja bija redzama jau pa gabalu

*Arī tuvojoties Bākas ielas galam, nevaldīja gluži klusums - pašā priekšā balta izslējusies mūsu Mērsraga bāka, bet pa kreisi viens zeltaino gaismiņu tilts!  

SKOLAS IELA

*Gribam uzsvērt arī Skolas ielas krāšņumu. Pašā meža maliņā, kur vietu atradusi arī kāda viesu uzņemoša naktsmītne, bija redzams arī izgaismots rūķu namiņš. Pasakaino atmosfēru papildināja arī visu kaimiņu pievienošanās šajā mirdzošo lampiņu stāstā. Stāsts turpinājās pie brīnišķīgi izrotātajiem skolas logiem, kuros ieskatoties varēja sadraudzēties ne vien ar briedīšiem, bet arī ar krāšņām papīra eglītēm, pārsliņām un pat sniegavīriem.

OZOLU IELA

*jau nogriežoties uz Ozolu ielu no Priežu ielas priecēja dažādu krāsu lampiņas labās puses mājas logos un sētā, kas bija redzamas jau pa gabalu. Kafejnīca bija apbruņojusies ar krāšņām lāstekām, bet gribas teikt – Ozolu iela šogad bija briedīšiem bagātākā iela!

*paveroties Ozolu ielas un Zvejnieku ielas krustojumā pa labi, redzējām kādu māju, kas spīdēja un laistījās jau pa gabalu. Pamanījāt? Zilas gaismiņas košumkrūmos, varens zvaigžņu lietus bija apņēmis arī māju.

*Aicinājām arī nebīties tumsas un doties uz priekšu pa Ozolu ielu, kur visus sveicināja viskrāšņāk rotātā Ozolu ielas dzīvojamā māja. Laternas, briedītis, neskaitāmas krāsainās lampiņu virtenes pa visu sētu, kā arī mājas logos. Pirms šīs ēkas bija apskatāms arī vienīgais rūķītis uz kādas mājas sienas. Viņš, tāpat kā mēs, ļoti, ļoti gaidīja Ziemassvētkus un Jauno gadu.

CERIŅU IELA

*Ceriņu ielā ļoti jūtama bija kaimiņu saliedētība – gan ielas pašā sākumā, gan arī ielas beigās. Neskatoties uz to, ka iela pati par sevi nav pārāk izgaismota, Ceriņu ielas krāšņums bija pat ļoti pamanāms, par ko pārliecinājāmies ne vien pašas savos vakara izbraukumos un pastaigās, bet dzirdējām atzinīgus vārdus arī no citiem ciema cilvēkiem.

Rotājumus manījām arī Brūkleņu ielā, Vēju ielā, Paparžu ielā, Kanāla ielā, Rožu ielā, Meža ielā un citur.

Prieku ikkatrā, kas brauca cauri Mērsragam, pavisam noteikti radīja arī krāšņā, lielā svētku egle, Adventes vainags, košie rotājumi virs Tautas nama, Piparkūku vīriņš, centra akmeņu rotas, izgaismotais Oskars, laiva un mazā informācijas centra eglīte.

Paldies arī visiem tiem, kuru rotājumus no ciema galvenajām ielām nevarēja redzēt, kā arī paldies tiem daudzdzīvokļu mājās dzīvojošajiem, kas ikdienas steigā lika apstāties un palūkoties viņu logu krāšņumā! Tas bija patiesi skaisti!

Paldies Jums visiem! Mums kopā izdevās radīt svētku gaisotni ne vien iestādēs, kurās katrs strādājam, bet ienesām gaišumu un krāsas arī savu māju logos un sētās. Paldies, paldies, paldies!

Ar sveicieniem -

Inga Hartika un Silva Štreinerte

 

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (0)

Twitter

 

Aptaujas

Kur ikdienā smeļaties informāciju par notikumiem novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma