Jaunumi un aktualitātes novadā

29

Mērsragā notiks naftas piesārņojuma likvidācijas mācības

Trešdien, 29. jūlijā, Mērsraga ostā un ārējā reidā jūrā notiks naftas piesārņojuma likvidācijas mācības "National Oilex 2020", informēja Jūras spēku Krasta apsardzes dienestā.

Mācību mērķis ir uzturēt un pilnveidot gatavību reaģēt uz vides piesārņojuma incidentiem jūrā un ostu akvatorijās, lai iespējami ātri novērstu kaitējumu videi.
Mācību laikā tiks izvietotas piesārņojumu norobežojošās barjeras un imitēta naftas plankuma savākšana.

"Scenārijā paredzēts, ka notiek divu kuģu sadursme uz galvenā kuģu ceļa Rīgas jūras līcī. Un viens no kuģiem dodas uz Mērsraga ostu. No tā, atrodoties Mērsraga ostas enkurvietā, noplūst naftas produkti. Tajā brīdī ostas pārvalde lūdz mūs iesaistīties piesārņojuma seku likvidācijā. Un mēs mobilizējam Jūras spēku resursus – jūras incidentu novēršanas vienību, kuģi A90 "Varonis" un kuģi K14 "Astra", – lai mēģinātu savākt noplūdušos naftas produktus," pastāstīja Krasta apsardzes dienesta vides pārvaldības speciālists Ojārs Gerke.

"Mums ir jāgatavojas, lai gadījumā, ja notiek šāda sadursme, būtu vismaz kādi resursi sagatavoti, kas spētu novērst vai samazināt kaitējumu videi pēc šāda negadījuma," uzsvēra Gerke.

Avots: lsm.lv 
FOTO: A90 "Varonis", LETA, Krists Spruksts

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (0)

Twitter

 

Aptaujas

Kā Jūs vērtējat centienus tūrisma jomas attīstībā Mērsraga novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma