Jaunumi un aktualitātes novadā

20

Valsts apmaksātie ambulatorie pakalpojumi bērniem Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā

Vasarā daudz laika pavadām brīvā dabā, līdz ar to pieaug arī bērnu neuzmanība un piesardzība aktivitāšu laikā, rezultējoties ar dažāda veida traumām un saslimšanām. Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā ir pieejami pieredzējuši bērnu ārsti gan Ventspilī, gan filiālē Talsos, kuri sniedz ambulatorās konsultācijas gan par valsts budžeta līdzekļiem, gan par maksu.

Pieejamie bērnu speciālisti:

  1. Bērnu infektoloģe un pediatre, Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzēja, Inga Ziemele, mazos pacientus ambulatori izmeklē un ārstē dažādu vīrusu, bakteriāla vai parazitāra infekciju gadījumos, kad ģimenes ārsta zināšanas un kompetence vairs nav pietiekama, kā arī hronisku noritošu infekciju gadījumā, piemēram, infcējoties ar vīrushepatītu C.
  • Tuvākā konsultācija ar brīviem pieņemšanu laikiem Ventspils slimnīcā jau  27. jūlijā gan par valsts finansējumu, gan par maksu. Atgādinām, ka maksa par vienu konsultāciju ir 25, 00 EUR. Lai saņemtu valsts apmaksātu pakalpojumu, maksājot valstī noteikto pacienta iemaksu, nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums.
  1. Traumu un profilakses, kā arī dažādu ķirurģisku slimību gadījumos, slimnīcā gan ambulatori ar iepriekšēju pierakstu, gan stacionārā konsultācijas sniedz un ārstē bērnu ķirurgs Juris Šveklis. Bērns pirmajos dzīves mēnešos strauji attīstās, tādēļ bērna apskate pie ķirurga būtu vēlama viena mēneša vecumā. Apskates laikā tiks pārbaudītas gūžas locītavas, iztaustīts vēders, lai izslēgtu cirkšņa un nabas trūces. Zēniem pārbaudīs dzimumorgānus - vai sēklinieki noslīdējuši sēklinieku maisiņā, vai nav šķidrums uzkrājies starp sēklinieku maisiņa apvalkiem, vai nav urīnizvadkanāla ārējas atveres nobīde. Tāpat būtu jāapmeklē speciālists traumu gadījumos - vasarā visbiežāk sastopamās traumas ir kritieni uz/no batuta vai piepūšamajām atrakcijām, no velosipēda un braucot ar skrituļslidām. 
  • Tuvākā Dr. Jura Švekļa ambulatorā konsultācija ar brīviem pieņemšanu laikiem, pēc iepriekšēja pieraksta Ventspilī, pieejama 27. un 31. jūlijā, savukārt slimnīcas filiālē Talsos pieņemšana plānota 28.jūlijā. Aicinām iedzīvotājus pirms došanās pie bērnu ķirurga, tikties ar savu ģimenes ārstu vai ārstu speciālistu, kas izvērtēs pacienta veselības stāvokli un dos norādījumus, vai ķirurga konsultācija vai pakalpojumi tiešām ir nepieciešami. Pirmreizēja konsultācija maksā 25 EUR, bet atkārtota, viena mēneša ietvaros, 15 EUR. Bērnu ķirurgs ir tiešās pieejamības speciālists, tādēļ pakalpojums ir pieejams par  valsts finansējumu bez nosūtījuma par pacienta iemaksu.
  1. Otorinolaringoloģe jeb LOR speciāliste Anete Eimane palīdzēs bērniem deguna, rīkles un ausu slimību diagnostikā un ārstēšanā, kā arī saistošo galvas un kakla slimību ārstēšanā. Dr. Eimane aprūpē bērnus ne tikai konsultējot ambulatori, bet arī stacionārā.
  • Tuvākā pieņemšana Ventspils slimnīcā pieejama šobrīd uz augusta mēnesi. Pirmreizēja konsultācija (bērniem) ar manipulācijām maksā 17 EUR, savukārt atkārtota, viena mēneša ietvaros, maksā 15 EUR. Atgādinām, ka ausu, kakla un deguna ārsts nav tiešās pieejamības speciālists, tādēļ, lai saņemtu valsts apmaksātu pakalpojumu ir nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums! 
  1. Bērnu neirologs Guntis Rozentāls diagnosticēs un ārstēs slimības, ko izraisa centrālās un perifērās nervu sistēmas bojājumi, kā arī novērtēs bērna fizisko un garīgo attīstību. Pirms doties pie speciālista, iesakām konsultēties ar savu ģimenes ārstu.
  • Guntis Rozentāls pieņem pacientus ar iepriekšēju pierakstu. Pieteikties iespējams, zvanot uz slimnīcas reģistratūru vai klātienē. Tuvākās pieņemšanas tiek plānotas 14. augustā no plkst. 14:00-18:00 un 15. augustā no plkst. 9:00-13:00. Vienas konsultācijas cena ir 29,50 EUR. Savukārt atkārtotas konsultācijas (viena mēneša ietvaros) cena ir 24,50 EUR.

Konsultācijām pie speciālistiem iespējams pieteikties:

  • Ventspils slimnīcā, zvanot pa tālruni 63624665;
  • Talsu filiāles slimnīcā, zvanot pa tālruni 632 59997.

Atgādinām, ka bērniem jo īpaši ir jāatgādina par ikdienas roku higiēnu un valstī noteiktajiem ierobežojumiem sakarā ar Covid-19 vīrusa izplatību! Tāpat aicinām savlaicīgi meklēt medicīnisko palīdzību, jo bērniņš aug strauji un neārstētas salimšanas vai traumas var ietekmēt veselības stāvokli nākotnē. 

 

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (0)

Twitter

 

Aptaujas

Kā Jūs vērtējat centienus tūrisma jomas attīstībā Mērsraga novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma