Jaunumi un aktualitātes novadā

18

Par ierobežojumu pārkāpumu ārkārtas situācijas laikā personas var tikt sodītas

Ar Ministru kabineta rīkojumu izsludināta valstī ārkārtas situācija no 2020. gada 12. marta līdz 14. aprīlim. Ar šo rīkojumu noteikti gan ierobežojumi, gan aizliegumi, kā arī pasākumi, kas iedzīvotājiem jāievēro saistībā ar koronavīrusa izraisītās saslimšanas Covid-19 pandēmiju.

Tomēr policijā ienāk informācija, ka personas, kurām ir noteikts ierobežojums un kuras var būt infekcijas avots, bezatbildīgi pārkāpj normatīvo aktu prasības un  pakļauj apkārtējos līdzcilvēkus saslimšanas riskam, neievērojot pašizolācijas ieteikumus un policija nav tādu resursu, lai izsekotu visām personām, kas atgriezušās no ārzemēm un neievēro pašizolāciju, tad lūgums radiniekiem, kaimiņiem, darba kolēģiem un citām personām ziņot Valsts policijai par likumpārkāpumiem un tos izdarījušām personām uz e-pastu: uzticība@vp.gov.lv vai pa tālruni 110 vai arī Mērsraga novada pašvaldības policijai pa tālruni 26573007 vai  20703443.

Par normatīvo aktu neievērošanu var personas tikt sauktas pie administratīvās atbildības vai kriminālās atbildības, kur var tikt piemērots arī sods, kas saistīts ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz viena gadam. Sīkāka informācija pieejama: https://lvportals.lv/skaidrojumi/314124-kads-sods-iespejams-par-ierobezojumu-parkapsanu-arkarteja-situacija-2020.

Mērsraga pašvaldības policija aicina Paliec mājās neignorē, jo pagaidām vienīgā zināmā efektīvākā iespēja ierobežot COVID-19 izplatību ir neļaut tam izplatīties un tā ir pašu iedzīvotāju spēkos.

Papildus informācija:  no 2020.gada 18.marta Neatliekamai  medicīniskai palīdzībai jauns bezmaksas tālrunis COVID-19 analīžu veikšanai pacientiem ar viegliem simptomiem  8303 no plkst.09.00 līdz plkst.18.00, savukārt ar smagiem simptomiem tālrunis 113.

 

Mērsraga novada pašvaldības policijas priekšniece I.Lilinfelde

 

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (0)

Twitter

 

Aptaujas

Kur ikdienā smeļaties informāciju par notikumiem novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma