Jaunumi un aktualitātes novadā

13

No 13. marta būs būtiski ierobežojumi Talsu novadā Covid – 19 dēļ

12. martā Krīzes vadības padome pieņēma lēmumu par ārkārtas situācijas izsludināšanu Latvijā līdz 14. aprīlim. Tas nozīmē, ka jau no rītdienas, 13. marta, arī Talsu novadā gaidāmi būtiski ierobežojumi.

No 13. marta līdz 14. aprīlim tiek slēgtas visas skolas, kas nozīmē, ka mācību process pēc skolēnu brīvlaika audzēkņiem tiks organizēts attālināti. Kādā veidā mācību procesu nodrošināt, tas jānosaka pašai iestādei, izvēloties situācijai un iespējām piemērotāko rīcības variantu.

No 13. marta Talsu novada pašvaldība slēgs tās nodrošinātos skolēnu pārvadājumu maršrutus.

Pirmsskolas izglītības iestādes turpinās darbu ierastajā režīmā. Bērnudārzus varēs apmeklēt tie bērni, kuru vecāki būs iesnieguši apliecinājumu, ka ne viņi, ne bērni, ne citi ģimenes locekļi nav bijuši Covid –19 skartajās bīstamajās valstīs. Ja bērns vai kāds no ģimenes locekļiem šajā laikā ir devies uz kādu no šīm valstīm, tad ir obligāti jāievēro 14 dienu ilga karantīna. Apliecinājumi vecākiem būs pieejami pirmsskolas izglītības iestādēs klātienē vai ari elektroniski, ko parakstīt ar elektronisko parakstu un nosūtīt attiecīgajai iestādei (apliecinājuma veidlapa ŠEIT).
No 13. marta Talsu novadā tiek pārtraukta arī interešu izglītības nodrošināšana. Nenotiks ne treniņi, ne mēģinājumi, ne pulciņi, ne mācības mūzikas, mākslas un sporta skolās. Tāpat nenotiks plānotās mācību olimpiādes, tiks atcelta plānotā došanās uz publiskiem pasākumiem vai sacensībām.

Lai ierobežotu slimības izplatīšanos, visā Latvijā atcelti publiski pasākumi, kur bija paredzēts pulcēt vairāk nekā 200 iedzīvotājus.

Talsu novada pašvaldība pieņēmusi lēmumu līdz 14. aprīlim atcelt publisku pasākumu organizēšanu, apmeklētājiem būs slēgti tautas nami un kultūras centri, arī kinoteātris “Auseklis”.

Talsu novada pašvaldība lūdz pēc iespējas vairāk izmantot elektroniski pieejamos pakalpojumus, interesējošos jautājumus skaidrot attālināti, tikai galējas nepieciešamības gadījumā vēršoties iestādēs klātienē.

Talsu novada pašvaldība šobrīd ir nodrošinājusi visiem tās darbiniekiem dezinfekcijas līdzekļus, arī telpu uzkopšana notiek pastiprinātā režīmā, ievērojot dažādus piesardzības pasākumus.

Pirmdien, 16. martā, Talsu novada pašvaldībā notiks civilās aizsardzības komisijas sēde, kur izskatīs jautājumu par vīrusa COVID – 19 attīstību Latvijā un pasaulē un lems par turpmākajiem rīcības soļiem Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novadā.

Inita Fedko
AVOTS: talsi.lv 

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (0)

Twitter

 

Aptaujas

Kur ikdienā smeļaties informāciju par notikumiem novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma