Jaunumi un aktualitātes novadā

16

Samazini atkritumu apjomu, tos šķirojot!

No 1. augusta atkritumu apsaimniekošana SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” darbības zonā izmaksā vairāk nekā līdz šim. Ko darīt iedzīvotājiem, lai samazinātu ikmēneša rēķinu par saņemto pakalpojumu? Samazināt atkritumu apjomu, tos mērķtiecīgi šķirojot!

SIA “AAS “Piejūra”” aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību atkritumu šķirošanai un izmantot uzstādītos dalīti vākto atkritumu konteinerus savā tuvākajā apkaimē. Pareizi šķirojot atkritumus, derīgos materiālus (iepakojumus) ievietojot attiecīgās krāsas zvanveida konteinerā (dzeltenajā vai zaļajā), iedzīvotāji var samazināt izmaksas par nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu (nepalielinot atkritumu noglabāšanas (DRN) izmaksas), savukārt apsaimniekotājs – ietaupīt līdzekļus par dalīti vāktā iepakojuma pāršķirošanu un noglabāšanu.

Ja līdz šim “AAS “Piejūra”” apsaimniekoja SIA “Eco Baltia Vide” uzstādītos zvanveida konteinerus stikla iepakojuma savākšanai, tad šobrīd līguma attiecības ir pārtrauktas un  SIA “AAS “Piejūra”” sakārtos dalīti vāktā iepakojuma šķirošanas laukumus, saskaņojot adreses un to nepieciešamību ar pašvaldībām, un izvietos savus zvanveida konteinerus dalīti vāktajam iepakojumam. Piejūras reģiona (Tukuma, Talsu, Kandavas, Engures, Jaunpils, Mērsraga, Dundagas, Rojas novada) dalīti vāktā iepakojuma šķirošanas laukumus un tajos esošo konteineru saturu apsaimnieko atkritumu apsaimniekotājs – SIA “AAS “Piejūra””. Konteineros ievietotais saturs tiek iztukšots pēc grafika, pēc tam uzņēmuma darbinieki dalīti vākto konteinera saturu pāršķiro un tad tas tiek nodots pārstrādei. Ar ieņēmumiem, kurus apsaimniekotājs saņem par savāktā iepakojuma nodošanu pārstrādei, tiek segtas tā šķirošanas, laukumu un konteineru uzturēšanas izmaksas.

Citu komercoperatoru iejaukšanās apsaimniekotāja darbības procesā (neatļauta konteineru iztukšošana) ir nelikumīga un rada zaudējumus uzņēmumam. Ja šādas darbības tiek fiksētas, aicinām par to ziņot SIA “AAS “Piejūra”” (info@piejuraatkritumi.lv ;63123306)

 Iedzīvotāji šīs izmaiņas nejutīs, tomēr jāatceras, ka dalīto atkritumu konteineru laukumos un pie tiem nedrīkst atstāt riepas, šīferi, būvgružus vai jebkādu citu atkritumu veidus.

Iedzīvotājiem ir iespēja arī iegādāties marķētos maisus nešķirotu sadzīves un bioloģisko atkritumu savākšanai. Tos Talsu novadā var iegādāties uzņēmuma birojā A. Lerha-Puškaiša ielā 6 vai degvielas uzpildes stacijā Stendē SIA “MC” un Abavas pagastā, Valdemārpilī un Talsos SIA “Lateva”.

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (0)

Twitter

 

Aptaujas

Kā Jūs vērtējat centienus tūrisma jomas attīstībā Mērsraga novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma