Jaunumi un aktualitātes novadā

17

Sākusies balsošana par ģimenei draudzīgāko pašvaldību 2018.gadā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotajā konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018” līdz 17.oktobrim ikviens interneta vietnē www.vietagimenei.lv var nobalsot un izteikt viedokli, kura ir draudzīgākā pašvaldība. Konkursa uzvarētāji iegūs naudas balvas, kam atvēlēti 109 000 eiro.

Konkurss norisinās otro gadu ar mērķi izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Ir izveidota funkcionējoša un viegli pārskatāma tīmekļvietne www.vietagimenei.lv, kurā ikviens var iepazīties ar pilnu informāciju par pašvaldībās pieejamām daudzveidīgām iespējām, piedāvājumiem un atbalstu ģimenēm ar bērniem. Dati iegūti no pašvaldību iesūtītās informācijas.

Kurzemes reģionā startē arī mūsu četri novadi – Dundaga, Roja, Mērsrags un Talsi. Uzklikšķinot uz Dundagas novadu lasāms, ka pašvaldībā ir vispusīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas, brīvdabas rotaļu un sporta laukumi un pasākumi bērniem. Rojas novads informē, ka pašvaldība sniedz atbalstu ģimenēm ar bērniem daudzos un dažādos veidos: vecāki saņem vienreizēju bērna piedzimšanas pabalstu; ir sadarbība ar senioriem jaundzimušo bērniņu dāvanu darināšanā; Rojas dienās godina jaundzimušo ģimenes un goda ģimenes. Tāpat ir Zelta, Dimanta un Smaragda kāzu gadadienu pāru godināšanas un sveikšanas pasākums; pabalsts medicīnisko pakalpojumu apmaksai; pabalsts individuālo mācību līdzekļu iegādei; svētku pabalsts; atbalsts bērnu ēdināšanai pirmsskolas izglītības iestādēs un skolās; atbalsts interešu izglītībā Rojas vidusskolā un Rojas mūzikas un mākslas skolā un atbalsts Rojas sporta skolai. Par Mērsragu rakstīts, ka ir pieejama pirmsskolas izglītības iestāde “Dārta”, Mērsraga vidusskola un Mērsraga mūzikas un mākslas skola. Pašvaldībā aktīvi strādā arī sociālais dienests, kas praktizē pakalpojumu – sociālās palīdzības atbalsts daudzbērnu ģimenēm un trūcīgām ģimenēm. No 2013.gada līdz 2017.gadam nosiltināta Mērsraga vidusskola un bērnudārzs. Uz Mērsraga vidusskolu ved asfaltēta iela un, uzsverot bērnu drošību, izveidots gājēju ceļš. Katru gadu decembrī sociālais dienests kopā ar vidusskolu organizē labdarības koncertu, kurā ziedojumus vāc novada vajadzībām (zāļu apmaksai, speciālistu apmaksai, reiterterapijas apmaksai u.c.). Mērsraga vidusskolas programmā ir atbalsta klases skolēniem, kuriem nepieciešama īpaša apmācība. Gan bērnudārzā, gan skolā regulāri notiek pasākumi, kas veicina ģimeņu saliedēšanu, uzsver kopā būšanas svarīgumu un, cik būtiski ir vecākiem iesaistīties bērnu audzināšanā, izglītošanā un brīvā laika pavadīšanā. Mērsraga vidusskolā brīvpusdienas nodrošinātas līdz astotajai klasei. Par Talsu novadu, kāpēc tas būtu izvēlams kā šogad ģimenei draudzīgākā pašvaldība, līdz 13.septembra pēcpusdienai vēl ziņas nebija publicētas.

Ministrijas reģionālās politikas departamenta vecākā eksperte Ilze Vārpiņa skaidro, ka par Talsu novada pašvaldību drīzumā informācija tikšot ievietota. Pašvaldības, lai tās ģimenei būtu draudzīgas, vērtēs no dažādiem skatu punktiem, arī minētais apraksts esot būtisks. Tas ir veids, kā pašvaldība sevi prezentē un par paveikto pastāsta arī citiem.

Pagājušajā gadā nominācijā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2017” balvu saņēma Ozolnieku novads. Republikas pilsētu pašvaldību grupā uzvarēja Daugavpils pilsētas pašvaldība, reģionālās nozīmes attīstības centru novadu pašvaldību grupā – Siguldas novada pašvaldība. Savukārt 89 novadu pašvaldību grupā pirmo vietu izcīnīja Olaines novada pašvaldība. Konkursā iegūtie līdzekļi, galvenokārt, ieguldīti rotaļu laukumu izveidē.

Aiga Naudiņa (Talsu Vēstis, 14.09.2018.)
FOTO: Inga Hartika

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (0)

Twitter

 

Aptaujas

Kurus Mērsraga apskates objektus, apskates vietas Jūs ieteiktu noteikti apmeklēt Mērsraga viesiem?
     Rezultāti » 

Reklāma