Jaunumi un aktualitātes novadā

13

Noslēgusies Simtgades priežu stādīšanas talka

Turpinot 2007.gadā aizsāktās vides organizāciju iniciatīvas piekrastes kāpu joslas saglabāšanai, sabiedriskās kampaņas „Saglabāsim Latvijas Kāpas” ietvaros un atzīmējot Latvijas Simtgadi, Latvijas Zaļā kustība sadarbībā ar VAS “Latvijas Valsts meži” Ziemeļkurzemes reģionu, 8.septembrī rīkoja Kāpu nostiprināšanas Rudens talku, kuras laikā tika iestādīti 7000 priežu dēsti.

Ņemot vērā, ka mūsu jūras piekrastes kāpās ir notikuši ievērojami erozijas procesi, kurus izraisījušas gan vētras, gan neapdomīga cilvēku rīcība, priežu stādīšanas talka tika rīkota visvairāk noslogotajās vietās Rojas un Mērsraga novadu piekrastē.

Aktīvi talkā piedalījās jauniešu komandas un skolotāji no Mērsraga, Rojas un Valdemārpils vidusskolām, kā arī vietējie iedzīvotāji un LZK biedri. Priedītes tika stādītas kāpu joslas nelegāli izveidotajos ceļos un atpūtnieku izveidotās ugunskuru vietās, kuras apdraud kāpu zemsedzi un kāpu biotopus. Ceram, kā mazās priedītes un brīdinājuma zīmes par priežu jaunaudzēm, atturēs neapdomīgus jūras prieku baudītājus no tālākas kāpu trauslās zemsedzes bojāšanas pārvietojoties ar kvadricikliem vai kurinot ugunskurus.

Talka notika projekta “Zaļai Latvijai – Zaļai jūrai” ietvaros, ko atbalstīja Latvijas Vides aizsardzības fonds, Baltijas jūras Aizsardzības fonds (BaltCF) un Koalīcija par tīru Baltiju (CCB). Ar priežu stādiem un padomu palīdzēja VAS “Latvijas Valsts meži” Ziemeļkurzemes reģiona komanda Andra Vernera vadībā, savukārt ar entuziastisku skolēnu komandu talkā nāca skolotājas – Iveta Grīnberga – Zaļkalne un Inga Kauliņa no Mērsraga vidusskolas. Pēc talkas, katrs dalībnieks saņēma “Latvijas Valsts mežu” dāvātu priežu dēstu ar novēlējumu to iestādīt un par to rūpēties, lai no trauslā priežu stādiņa izaug liela Latvijas priede.

Esam gandarīti, ka esam devuši savu ieguldījumu Latvijas Simtgades un kāpu saglabāšanas atzīmēšanā, kā arī tikušies ar īstiem dabas draugiem no piekrastes skolām. Ceram, ka priežu stādīšanas tradīcija turpināsies arī nākošos gadus, lai mūsu piekrastē vienmēr augtu stipras Latvijas priedes.

 

Jānis Matulis

LZK Valdes priekšsēdētājs

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (0)

Twitter

 

Aptaujas

Kā vērtē pašreizējo tūrisma attīstības līmeni Mērsraga novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma