Jaunumi un aktualitātes novadā

31

Mērsraga Sociālā dienesta rīkotā Vasaras nometne ir galā!

Upesgrīvas speciālajā internātpamatskolā 23. un 24. jūlijā notika vasaras nometne, kuru organizēja Mērsraga novada Sociālais dienests. Nometnē piedalījās 20 Mērsraga novada bērni. Nodarbības vadīja Sandija Štreinerte un Gunta Fībiga.

Nometnes dalībnieki komandās gatavoja karogu, katrs taisīja Pūķi, kurus jau lidināja tajā pašā vakarā, domāja komandās Pašportretu stāstniekam un noziedziniekam pēc dotā attēla, spēlēja futbolu u.c.  Nometnes dalībnieki varēja paši gatavot stresa bumbiņas un uz rokām veidot Hennas zīmējumu. Pirmās dienas vakarā paši dalībnieki gatavoja vakariņas pie ugunskura. Otrās dienas rītā devāmies pārgājienā uz jūru, kurā varēja nedaudz atveldzēties, bija ar ūdeni saistītas aktivitātes, un bērni turpināja lidināt Pūķus. No jūras atnākuši, un tad jau bija Dekupāžas nodarbība, kā arī Briedīšu naglošana uz dēlīšiem. Nometnē neiztikām bez piedzīvojumiem, smiekliem, pārpratumiem un spokošanās.

Bērni nākamreiz arī gribētu šāda veida nometni, bet garāku, ar nakts trasīti un vairāk bērniem. Visvairāk bērniem patikā Pūķu gatavošana, pārgājiens uz jūru, Pūķu palaišana un palikšana pa nakti. Citiem bērniem šī bija pirmā reize, kad paliek pa nakti ārpus mājas. Vienam bērnam nometnē radās arī jauns hobijs – hennas gleznošana, lai veicas!

Liels paldies par finansiālo atbalstu Mērsraga novada domei, jo, diemžēl, pavasarī pieteiktā projektā pietrūka divi punkti, lai saņemtu finansiālo atbalstu nometnei. Liels paldies par radošumu un izturību Sandijai Štreinertei. Liels paldies Jānim par Pūķu gatavošanu un labošanu. Liels paldies surdoktulkam Danai Kalpiņai – Geidai, kura ik uz soli zīmju valodā palīdzēja iejusties vienam bērnam nometnē. Liels paldies Diānai Rubenei par dokumentu sagatavošanu. Liels paldies  Jurim Ozolam un SIA Latsketch par dabas materiāliem -  dēlīšiem  nodarbībām. Liels paldies Anitai Ozolai un Ligitai Šucai par atbalstu. Liels paldies Upesgrīvas speciālās internātpamatskolas kolektīvam par jauko uzņemšanu un ēdināšanu.

Man kā Sociālā dienesta vadītājai sen bija sapnis noorganizēt bērniem nometni ārpus ierastās vides vismaz uz vienu nakti. Bērnu vecumposms bija no 7 līdz 12 gadiem.  Paldies visiem vecākiem, ka uzticējāt savus visforšākos bērnus mums uz divām dienām.

Es ļoti ceru, ka arī nākamajā gadā varēsim bērniem sniegt gandarījumu un piedzīvojumus nometnes ietvaros!

 

Mērsraga novada Sociālā dienesta vadītāja – Gunta Fībiga

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (0)

Twitter

 

Aptaujas

Kā vērtē pašreizējo tūrisma attīstības līmeni Mērsraga novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma