Jaunumi un aktualitātes novadā

7

Noliekot deputāta mandātu, joprojām palieku atbildīgs par Mērsragu!

Šā gada 3.jūnijā mani ievēlēja par Mērsraga novada pašvaldības deputātu. 16.jūnijā ar domes deputātu vairākuma atbalstu man tika uzticēts atbildīgais domes priekšsēdētāja pienākums.

Tā kā esmu Mērsraga ostas pārvaldnieks, abos amatos reizē nevaru būt, tādēļ ir jāpieņem izšķirošais lēmums par to, vai turpināt līdzšinējo darbu vai veikt pašvaldības vadītāja funkcijas. Pēc smagām pārdomām esmu nācis pie slēdziena turpināt ostas pārvaldnieka darbu, un tas vienlaicīgi nozīmē atteikties no novada domes priekšsēdētāja statusa un nolikt deputāta mandātu.

              Šādam lēmumam pamatā ir savi apsvērumi. Pirmkārt, veselība. Pēdējie četri gadi bija jāstrādā lielā spriedzē. Stresa režīmu noteica attiecības ar iepriekšējo novada domes priekšsēdētāju. Bija izveidojies interešu konflikts, norisa tiesas process par goda un cieņas aizskaršanu, ko ierosināju es, bija nepamatota manis atstādināšana no darba, ko izprovocēja bijušais domes priekšsēdētājs. Lai gan šāda politika nesasniedza savu mērķi, tas viss nepalika bez nopietnām sekām, pārdzīvojumu rezultātā biju spiests meklēt palīdzību pie mediķiem. Faktiski es biju “izdedzis”, arī pēdējo ( aizvadīto) mēnesi man bija darba nespējas lapa. Šis laiks man pagāja smagās pārdomās. Izanalizējis situāciju, sapratu, ka sava veselības stāvokļa dēļ man pareizāk ir palikt līdzšinējā darbā – ostas pārvaldnieka amatā.

               Otrkārt, uz vēlēšanām un vispār pēdējo gadu laikā izvirzītais uzdevums “jaunas pārmaiņas novadā” bija izpildīts. Pēc virsuzdevuma izpildes un rezultāta sasniegšanas, sapratu, ka tagad uz apstākļiem ir jāskatās ar skaidru redzējumu, tas ir, kā formēt pašvaldību, lai tā patiesi darbotos ar pilnu atdevi un novada iedzīvotāju interesēs. Izveidotā dome šobrīd ir ar to deputātu pārsvaru, kuri nāk no tā sauktajiem mana un Roberta Šiliņa sarakstiem. Tie ir pieci deputāti – domubiedri, kuriem nav sveši demokrātijas principi un kuriem ir vienota izpratne un programma par to, kā jāattīstās Mērsragam jau tuvākajā nākotnē.

                   Noliekot deputāta pilnvaras, manā vietā nāk Andris Leitas, no mūsu domubiedru saraksta. Šo cilvēku es ļoti cienu, jo viņam ir liela pieredze Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas darbā un atbildība pret veicamo pienākumu. Manuprāt, ar Andra Leitas personu novada pašvaldība iegūs speciālistu, kas sekmēs un garantēs kvalitatīvu visas domes darbu.

                 Manas mēneša ilgās prombūtnes laikā, kas bija saistīta ar veselības atgūšanu, darbojās jaunizveidotā novada dome priekšsēdētāja vietnieka Roberta Šiliņa vadībā. Dome sekmīgi pilda savus pienākumus, veicot ikdienas darbu, tai skaitā realizējot projektu “Tirdziņš “ Mērsraga centrā (tehniskā projekta izstrāde), projektu “Saieta nams” Upesgrīvā (apkure, ūdens apgāde un kanalizācija), izstrādāts jauns, normatīviem aktiem atbilstošs projekts skolas sporta zāles celtniecībai u.c. Protams, tiek organizēti un novadīti svētki.

                Pirms izbeidzu savu darbību Mērsraga pašvaldībā, es kā domes priekšsēdētājs parakstīju vienošanos par līguma laušanu ar SIA”CVIR”, kas pašvaldībai sniedza juridiskus pakalpojumus. Tā bija ļoti pārdomāta rīcība un nopietns lēmums ar mērķi: līguma laušanas rezultātā pašvaldība var ieekonomēt aptuveni 55 000 eiro.

               Mērsradznieki! Mani vēlētāji! Labie ļaudis un mūsu piekritēji PALDIES, JUMS! Palieciet gaišo spēku pusē un vēlēsim Mērsraga novada domei labu veiksmi. Es esmu kopā ar jums. Ceru, ka nepārmetīsiet, ka pēc mēnesi ilgajām pārdomām esmu atteicies no pašvaldības vadītāja amata, kuru man uzticējāt, bet palieku ostā. Galvenais, ka ar šīm vēlēšanām situācija Mērsraga novada pašvaldībā ir mainījusies nesalīdzināmi uz labo pusi. Lai mūs spēcina apziņa, ka virsuzdevums ir izpildīts, ka interešu konflikts, kas sākotnēji no savstarpējās rīvēšanās jau bija pārgājis citā līmenī, kur tika iesaistīta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, tagad ies secen Mērsraga novadam.

                Paliekot savā amatā ostas pārvaldē, es turpināšu darbu tikpat godprātīgi kā līdz šim. Pieredze man ir, vadu ostu jau piecpadsmit gadus, izglītību ostas vadības specialitātē esmu ieguvis Antverpenē. Mērsraga ostas pārvaldes darba rādītāji liecina par nepārtrauktu attīstību un augšupeju. Visu laiku esmu uzskatījis, ka osta ir ļoti svarīgs darba iecirknis, un šādā pārliecībā arī palieku. Turpinot darbu ostas pārvaldē, strādāšu tā, lai nesen presē publicētais apgalvojums, ka “Mērsraga osta – lielākais Ziemeļkurzemes ekonomiskais centrs” nepaliek tikai virsraksts “Neatkarīgajā Rīta Avīzē” publicētajam rakstam, bet pilnībā īstenojas dzīvē. Strādāšu, lai šo uzdevumu īstenotu.

                  Noliekot savas deputāta pilnvaras, joprojām palieku atbildīgs par to, kas notiek Mērsraga novadā. Manis aizsāktie darbi novadā tā tālākai attīstībai tiek turpināti, un manis aizsākta kustība neapstāsies. Pats piedalos un piedalīšos to realizēšanā. Es ņemu dalību tādu projektu realizācijā kā “Pirtiņas” celtniecība pie invalīdu centra, aktīvi atbalstu sporta zāles celtniecības ieceres realizāciju, organizēju zāles pļaušanu, lai nodrošinātu piekļuvi jūrai, kā arī šobrīd risinām tehniskas lietas par ceļa Tukums – Kolka posma Mērsrags-Upesgrīva rekonstrukciju. Lai mums viss izdodas!

 

Pateicoties par man izrādīto uzticību un uzmanību, ar cieņu

 Jānis Budreika

          

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (9)

Twitter

 

Aptaujas

Vai Jums patīk jaunās mājas lapas dizains un funkcionalitāte?
     Rezultāti » 

Reklāma