Jaunumi un aktualitātes novadā

9

Mērsragā pieci no deviņiem deputātiem turpinās darbu

Augsta vēlētāju aktivitāte Mērsraga novadā vairs nevienu nepārsteidz. Arī aizvadītajā sestdienā pie vēlēšanu urnām devās 60,54 procenti balsstiesīgo mērsradznieku, krietni pārspējot kaimiņu novadu aktivitāti. Pirms četriem gadiem par lielāko atbalstu cīnījās divi saraksti, bet šoreiz konkurence bija lielāka, nevienam neatstājot absolūtu balsu pārsvaru.

Noliek mandātu un startē atkal
Līdzšinējā domes priekšsēdētāja Laura Karlsona pārstāvētā apvienība «Demokrātiju visiem» atkārtoti ieguvusi lielāko vēlētāju atbalstu, kas jaunajā sasaukumā nodrošinās četras deputātu vietas. Saraksta piedāvāto pirmo trijnieku iedzīvotāji nav izbrāķējuši, un darbu domē varēs turpināt Lauris Karlsons, Gvido Erķis un Andis Dārziņš. Viņiem pievienosies Vija Klēvere, kura esošajā sasaukumā nav darbojusies un vēlēšanās startēja ar sesto kārtas numuru. Iesākto turpināt varēs arī līdzšinējais domes deputāts Dzintars Ceravs, kurš panākumus guvis no Latvijas Zemnieku savienības rindām, un saraksta «Mēs Mērsraga novadam» līderis Roberts Šiliņš. Kopumā šāda uzticība izrādīta pieciem esošajiem deputātiem, bet savas pozīcijas nav izdevies saglabāt «Demokrātiju visiem» pārstāvei Ārijai Loginai.
Vēlētāji lēmuši par labu diviem kandidātiem, kuri domē ievēlēti arī 2013. gadā, bet deputāta darbu ātri vien pārtraukuši. Mandātu pāris mēnešu pēc ievēlēšanas nolika Vija Klēvere, kas atkārtoti ievēlēta no «Demokrātiju visiem», un Jānis Bud­reika, kurš pirms četriem gadiem guva panākumus no saraksta «Mēs Mērsraga novadam», bet šajās vēlēšanās ir Latvijas Zemnieku savienības saraksta pirmais numurs.
Vismīlētākie kandidāti — sarakstu lokomotīves
Vislielāko balsu skaitu guvis līdzšinējais domes priekšsēdētājs Lauris Karlsons — viņam 607 balsis, 259 «+» un 16 svītrojumi. Otrajā vietā ar 468 balsīm ierindojas Latvijas Zemnieku savienības kandidāts Jānis Budreika, kura vārds ar «+» atzīmēts 190 reizes, bet svītrots — deviņas reizes. Trešo lielāko atbalstu guvis Gvido Erķis no saraksta «Demokrātiju visiem». Visvairāk plusiņu un vismazāk svītrojumu visos sarakstos guvuši kandidāti ar pirmajiem kārtas numuriem.
Visvairāk svītrojumu saņēmuši «Demokrātiju visiem» kandidāti Aivars Puzānovs (88 svītrojumi), Lelde Rozenštengele (72 svītrojumi) un Ārija Logina (64 svītrojumi). Latvijas Zemnieku savienības atbalstītāji nav žēlojuši Egitu Kviti, kuras vārds izsvītrots 58 reizes, bet sarakstā «Mēs Mērsraga novadam» 43 reizes svītrots Oskara Apsīša vārds.
Kāpumu par septiņām vietām izpelnījušies divu sarakstu pēdējie numuri — Jānis Krūze no «Demokrātiju visiem» un Ārijs Neilands no Latvijas Zemnieku savienības. Savukārt kritumu no ceturtās uz desmito pozīciju piedzīvojusi «Demokrātiju visiem» kandidāte Ārija Logina. Latvijas Zemnieku savienības sarakstā ar kritumu par piecām vietām izceļas Juris Katkovskis, bet sarakstā «Mēs Mērsraga novadam» būtiska kandidātu pārvietošanās nav notikusi.
AVOTS: talsuvestis.lv 

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (0)

Twitter

 

Aptaujas

Svarīgs ir Jūsu viedoklis: Ja Latvijas valdībai un Saeimai tomēr izdosies realizēt iecerēto Administratīvi teritoriālo reformu, un Mērsraga novadam vairs nebūs iespējas palikt kā patstāvīgam novadam, kura novada sastāvā Jūs Mērsragu gribētu redzēt? Šī izvēle būs svarīga gadījumā, ja tiks piedāvāts vairāk nekā viens - pašreizējais Talsu novada variants.
     Rezultāti » 

Reklāma