Jaunumi un aktualitātes novadā

24

LIAA Talsu biznesa inkubatorā apstiprināti vēl 2 jaunie uzņēmumi

Aprīļa sākumā Talsu Novada domē notika šī gada otrā Konsultatīvās Komisijas sēde, kurā tika izskatīti otrās kārtas pretendenti inkubācijas atbalsta saņemšanai LIAA Talsu biznesa inkubatorā.

Atgādinām, ka arī uzņēmumi no Mērsraga novada var pretendēt uz inkubācijas atbalstu LIAA Talsu biznesa inkubatorā. No 3 pretendentiem, kas bija ieradušies prezentēt savu biznesa ideju, tika apstiprināti 2 – SIA Latsketch, kas nāk no Mērsraga un plāno nodarboties ar inovatīva dizaina līklīniju masīvkoka grīdas segumu ražošanu Kaltenē, un IK Vita Comite, kas plāno atvērt veterināro privātpraksi suņiem, kaķiem un citiem lolojumdzīvniekiem Talsos, Brīvības ielā.

“Abiem apstiprinātiem uzņēmumiem saskatījām potenciālu kļūt par stabiliem mūsu reģiona uzņēmumiem. Gan IK Vita Comite, gan SIA Latsketch bija skaidra biznesa ideja un vīzija par to, kā notiks uzņēmumu attīstība, kādi finanšu resursi būs pieejami un kā paredzēts piesaistīt klientu nākotnē. Papildus pārliecību par abu uzņēmumu dzīvotspēju vairoja arī abu uzņēmēju jau esošās zināšanas un prasmes savā nozarē. Uzņēmējdarbība ir uzsākta, vēlu izdošanos!” saka Andis Astrātovs, Talsu novada domes deputāts, Konsultatīvās Komisijas priekšsēdētājs.

 “Priecājos, ka abi šie uzņēmumi ir apstiprināti, un ceram maija laikā ar abiem noslēgt līgumus par inkubācijas atbalsta saņemšanu. SIA Latsketch plāno inkubācijas laikā saņemt atbalstu dažāda veida ekspertu konsultācijām (juridiskās, eksporta), izstāžu un tirdzniecības misiju līdzfinansēšanai, marketinga pakalpojumu līdzfinansēšanai. Pēc veiksmīgas inkubācijas pirmajā gadā plāno pieteikties granta finansējumam aprīkojuma un izejmateriālu iegādei. IK Vita Comite ar inkubatora atbalstu plāno līdzfinansēt grāmatvedības pakalpojumus, telpu nomas maksu, kā arī informatīvo materiālu izstrādi un citus marketinga pakalpojumus. IK Vita Comite arī noderēs jaunās inkubatora telpas informatīvu semināru organizēšanai saviem klientiem”, saka Dagmāra Dreiškena, LIAA Talsu biznesa inkubatora vadītāja.

Viens pretendents netika apstiprināts inkubācijas atbalsta saņemšanai, jo trūka pārliecības par prezentētā biznesa modeļa dzīvotspēju.

LIAA biznesa inkubatoros pretendentu uzņemšana inkubācijas atbalstam notiek vienu reizi ceturksnī. Nākamā uzņemšanas kārta būs jūlijā, tātad uzņēmējiem, kas vēlas iestāties LIAA Talsu biznesa inkubatorā jūlijā, inkubācijas atbalsta saņemšanai jāgatavo pieteikumi un tie jāiesniedz līdz jūnija vidum.

Paralēli inkubācijas atbalstam un to uzņemšanas kārtām biznesa ideju autori bez konkursa, komisijas vai izvērtēšanas var iesniegt pieteikumus pirmsinkubācijas atbalstam – konsultatīvai palīdzībai biznesa plāna un biznesa modeļa izstrādē. Šobrīd LIAA Talsu biznesa inkubatorā ir uzņemti 12 dalībnieki pirmsinkubācijas atbalstam. Sīkāka informācija par inkubatoru programmu ir atrodama LIAA mājas lapā www.liaa.gov.lv sadaļā Biznesa inkubatori, un par LIAA Talsu biznesa inkubatora aktivitātēm – LIAA Talsu biznesa inkubatora facebook lapā https://www.facebook.com/talsubiznesainkubators.  

Madara Brāle

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (0)

Twitter

 

Aptaujas

Vai Jums patīk jaunās mājas lapas dizains un funkcionalitāte?
     Rezultāti » 

Reklāma