Jaunumi un aktualitātes novadā

24

Lielās Talkas rezultāts – sakopta, labiekārtota vide Pasaku kalniņā

Lielajā Talkā ikviens tika aicināts ne tikai vākt atkritumus, bet darīt arī citus labus darbus – stādīt kokus, radīt brīnišķīgas puķu dobes, labiekārtot savu māju pagalmus, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot žogus, soliņus, tiltiņus… Vienkārši, lai prieks būtu pašiem un arī citiem!

Ar saukli “Latvijai BŪT zaļai!” veiksmīgi noritējusi Lielā Talka arī Mērsraga novadā. Patiesībā, ar prieku jāatzīst, ka savākto atkritumu daudzums, kopš 2011.gada, šogad bija vismazākais. Tātad – Mērsrags ir patiešām tīrs! Nevienam no mums nav jākaunas par atkritumiem grāvjos, mežā vai jūras krastā.

Apsekojām, pārbaudījām novada teritoriju jau pirms oficiālās Lielās Talkas dienas, un par savu talkošanas vietu kopā ar citiem pašvaldības darbiniekiem izraudzījāmies Pasaku kalniņu.

Tā kā šī ir vieta, kurā piedzimst pasakas un dzīvo sava veida romantika, kam pāri raugās bērnu neatkārtojamais atklājēju gars un prieks, tad galvenais Lielās Talkas uzdevums bija atdzīvināt šo vietu, ļaujot tai atkal un atkal pulcēt savā apkaimē bērnu rotaļīgos smieklus.

Kā mēs to izdarījām? Uzdāvinot Pasaku kalniņam jaunu rotaļu laukumu, kurā bērni atkal varēs rotaļāties. Tāpat kalniņu aprīkojām ar atkritumu urnām un soliņiem. Un kalna pakājē esošais namiņš arī tika pie uzlabojumiem. To cītīgi notīrījām, nomainījām bojātos dēļus.

Kopīgi veicām tīrīšanas darbus arī tuvējā mežā, savācot atkritumus un kalniņa apkārtnē kritušos koku zarus. Tas, ka Pasaku kalniņš ir atdzīvojies, īpaši priecēja mazos talciniekus, kas rotaļu laukumu varēja izbaudīt pilnībā,  - gan šļūcot pa slidkalniņu, gan slēpjoties namiņā, gan šūpojoties uz maiņām.

Bet kas gan tā būtu par Lielo Talku, ja pēc kārtīgi padarīta darba nebūtu arī kopīgas maltītes? Garda, silta zupa un sarunas pie ugunskura! Tāds bija mūsu Lielās Talkas noslēgums, un ikkatram – lielākā pateicība par darbu ir paša prieks par paveikto!

Paldies saka pašvaldības darbinieku komanda, deputāti, Mērsraga iedzīvotāji un paši, paši mazākie!

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (0)

Twitter

 

Aptaujas

Vai Jums patīk jaunās mājas lapas dizains un funkcionalitāte?
     Rezultāti » 

Reklāma