Jaunumi un aktualitātes novadā

11

Lēnāk pār tiltu. LTV melo

Šajā vēlēšanu laikā pamatā es cenšos distancēties no dažādiem izteikumiem, dodot iespēju katram teikt, ko viņš vēlas. Vakar noskatījos sižetu portālā LSM.

Norādīšu tikai uz dažiem meliem, kuri šajā raidījumā izskanēja par Mērsragu.
1. Olga Budreika informēja, ka Mērsraga pašvaldība ir tuvu bankrotam.  Meli. Pašvaldības finanšu spēju pēdējo reizi izvērtēja Finanšu ministrija (Pašvaldību finansiālās darbības uzraudzības un finansēšanas departamenta Pašvaldību finansiālās darbības uzraudzības un analīzes nodaļa) 2017. gada martā. Un atzina mūs par atbilstošiem finansējuma saņemšanai gandrīz 800 000 EUR apmērā sporta zāles būvniecībai. Izlemiet paši, kurš ir kompetentāks Finanšu ministrija, vai O. Budreika.
2. Daiga Skvorcova informēja, ka ir apguvusi vairāk ES fondu līdzekļus Invalīdu centrā, nekā visa pašvaldība kopā. Meli. Mērsraga Invalīdu centrā apgūti projekti aptuveni par 20 000 EUR. Mērsraga pašvaldība kopš 2011. gada apguvusi ES projektus par kopējo sumu 1 712 415,00 EUR. Tās ir apmēram 85 reizes vairāk kā realizējusi D. Skvorcova. Realizējot šogad jau apstiprinātos projektus, šī summa būs vairāk par 2 miljoniem EUR. Realizēto projektu saraksts tiks publicēts mūsu mājas lapā. Tas ir pāri diviem desmitiem. Paralēli esam atdevuši miljonu kredītos.
3. LSM ziņoja un joprojām uzrāda datus, ka esam 2. sliktākie Latvijā Eiropas naudas apguvē. Meli. Kā tas iespējams? Par pārējām pašvaldībām dati šajā statistikā parādās par laiku kopš 2009. gada (Novadu reforma), bet par Mērsraga novadu tikai dati par laiku kopš 2011.gada (Mērsraga novada izveide). Dati ir nepatiesi.
4. Tika norādīts uz Mērsraga lielajām kredītsaistībām. Tā ir taisnība, gan notikusi jau ilgi pirms manis, līdz 2011. gadam. Par to esmu rakstījis, neatkārtošos. Tikai sausi skaitļi Jums no pašvaldības grāmatvedības:  Reizi ceturksnī Mērsraga pašvaldība pārskaita Valsts Kasei apmēram 12 000 EUR mūsu kopējo kredītu % maksājumos. No šīs summas 9 400 EUR tiek pārskaitīts par kredītiem, kuri ņemti līdz 2008. gadam, ilgi pirms jaunā Mērsraga novada izveides. No šīs summas, par VISIEM kopš 2011. gada realizētajiem projektiem mēs maksājam TIKAI 2600 EUR reizi ceturksnī.
5. Tika pieminēta mūsu sporta zāle. Šķiet “aizmirsa” pieminēt, ka tās būvniecībai esam saņēmuši bezprocentu kredītu. Tiem, kas orientējas finansēs, ir zināms, ko tas nozīmē.
6. Par manu vārdu sagrozīšanu un personīgajiem aizvainojumiem gan neizteikšos. Jau 7 gadus vadu pašvaldību, esmu pieradis.
Man ir tikai viens jautājums. Nojaušu, ka daži no šiem parastajiem iedzīvotājiem jau ir topošie deputātu kandidāti. Vai ar šādiem meliem par savu Mērsragu kāds plāno ko nozīmīgu paveikt un, vai tas ir viss, ko Jūs varat piedāvāt Mērsragam?
Cilvēki, domājiet un izlemiet!

Patiesā cieņā,
Lauris Karlsons
Mērsraga novada domes priekšsēdētājs

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (0)

Twitter

 

Aptaujas

Vai Jums patīk jaunās mājas lapas dizains un funkcionalitāte?
     Rezultāti » 

Reklāma