Jaunumi un aktualitātes novadā

10

Apsteigt laiku

Mīļie mērsradznieki, no sirds Jūs sveicu ar iestājušos pavasari, bet jo īpaši – ar atnākušo Lieldienu laiku.

Katrs mēs to svinēsim dažādi, tomēr vajadzības mums vienādas – vēlu visiem šajā laikā piedzīvot mieru un mīlestību, kas dziedē visu, satur mūs kopā un dod spēku ikdienai.

Ko mēs šogad darīsim? Lai arī Mērsrags kādam var šķist ļoti mierīga atelpas sala pēc lielas pilsētas kņadas, tas tā ir tikai ārēji. Patiesībā gan mērsradznieki, gan pats Mērsrags ir darbu un plānu pilns gan šodienai, gan arī rītdienai. Tas notiek tā, it kā mēs censtos apsteigt laiku. Ceru, ka liela daļa no Jums esat iepazinušies ar mūsu šī gada apstiprināto budžetu. Ja kādam nav bijusi tāda iespēja, tas pieejams mūsu mājaslapā. Prioritātes arī šajā gadā nemainīgas, un tas tā būs līdz brīdim, kad sasniegsim savus kopīgi uzstādītos mērķus – pārtikušas un laimīgas ģimenes un bērni, kuriem nekas netrūkst.

Šogad esam palielinājuši budžetu, un no septembra brīvpusdienas atkal par vienu klasi vairāk. Budžetā esam paredzējuši vairākus tūkstošus EUR mūsu bērnu braucieniem pieredzes apmaiņā ārpus Latvijas, kā arī uzņemsim citu valstu viesus savā skolā. Par ES līdzfinansētiem līdzekļiem jau esam uzsākuši ceļa izbūvi līdz skolai no Lielās ielas puses. Tas ir noslēdzošais, bet ļoti vajadzīgais posms, lai nodrošinātu mūsdienu apstākļiem piemērotu piekļuvi mūsu vidusskolai. Tomēr pats lielākais izaicinājums mums šogad ir sporta zāles būvniecības procesa nodrošināšana. Uz šo dienu mums ir līgums ar būvnieku un esam saņēmuši arī visu finansējumu pilnā apmērā. Zāles izmēri bez palīgtelpām ir 42*21 metri un praktiski atbilst visu iespējamo sporta veidu standartam. Milzīgs paldies visai lielajai komandai, kuri brīžiem strādāja liela stresa apstākļos. Šobrīd pēc noslēgtā Līguma sporta zāle būs gatava jau rudenī. Turam īkšķus, jo mūsu bērni to bija pelnījuši jau sen. Kāpēc tagad, ne agrāk? To neprasiet man, bet vēsturniekiem. Iespējams, šis ir Mērsraga pats labākais laiks un lielāko iespēju laiks. Savu novadu 2011. gadā iesākām ar lieliem parādiem, mazu budžetu un bēdīgu vēsturi. Mums nebija nekā. Uz šo brīdi esam atdevuši kredītus vairāk nekā miljons EUR apmērā, sakārtojuši savu svarīgāko infrastruktūru, ēkas, ceļus utt., esam ļoti būtiski audzējuši savu budžetu, tātad arī iespējas. Tāds plāns - vest Mērsragu šajā virzienā, bija uzstādīts 2011. gadā, ko arī veiksmīgi esam realizējuši, lai Mērsragam dotu vislabāko iespējamo!

Turpinot ar ceļiem. Ir apstiprināts projekts – koka gājēju celiņa izbūvei uz jūru pie bākas. Tā izbūve sāksies jau pašā vasaras sākumā. Ir apstiprināts Zivju tirdziņa projekts pie vecā ūdenstorņa. Tā izbūve arī tiks uzsākta vasaras sākumā. Upesgrīvai ir apstiprināts ES projekts Saieta nama labiekārtošana – ievilksim apkuri, ūdeni un kanalizāciju, kā arī veiksim citus uzlabošanas darbus. Upesgrīvnieki sevi ir pierādījuši, kā aktīvi Saieta nama apmeklētāji visu gadu. Nodrošināsim viņiem cilvēka cienīgus apstākļus kopā būšanai, un tas nekas, ka ciems ir maziņš. Mums katrs cilvēks ir vērtība, arī mazā ciemā.

Šogad mēs gandrīz dubultojām Mūzikas un Mākslas skolas budžetu. Tas pamatā notiek uz inventāra iegādes rēķina. Mēs iegādāsimies gan modernus pianīnus, gan citus instrumentus, jo mūsu bērni ir jau uzrādījuši augstu sniegumu visas Latvijas mērogā. Šis ceļš ir jāturpina. Ir acīmredzami, ka nākotnē mēs vēl daudz dzirdēsim par mūziķiem un māksliniekiem no Mērsraga. Ir apstiprināti arī ES finansēti projekti Engures Ezera tālākai labiekārtošanai – turpināsim rakt un veidot, lai pamazām ezers atgūtu savu kādreizējo spožumu.

Visa Latvija Mērsragā? Nekas nedrīkst stāvēt uz vietas, nekas nedrīkst apstāties. Tāda ir mūsu pārliecība. No 1. marta mūsu informācijas centrs ir pārgājis jaunā darbības līmenī. Tur Jums palīdzēs tikt galā gan ar deklarācijām, gan ar VSAA, VID, Uzņēmumu reģistra un daudziem citiem pakalpojumiem. Kāpēc? Tāpēc, ka Mērsrags ir centrs un tāds būs ar katru gadu arvien vairāk. Mēs strādājam, lai Jūsu ikdienu padarītu ērtāku.

Vai reforma? Agrāk Mērsragu biedēja ar bankrotu (mūsu pašu cilvēki, vai atceraties?). Šodien, kad darba nedēļu beidzam ar apmēram simts tūkstošiem EUR kontā un bez neviena rēķina, ko apmaksāt, šīs balsis ir pieklusušas. Tomēr paceļas jauna cilvēku “baidīšana” ar kārtējo Novadu reformu un Mērsraga pievienošanu kaut kur. Lai šīm muļķībām pieliktu punktu, 31. martā Talsos tikāmies mēs – četru novadu mēri (Talsi, Dundaga, Roja, Mērsrags) un VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglītis, kur vēlreiz tika apliecināts – novadu piespiedu apvienošana NENOTIKS. Piedāvātais “Sadarbības teritoriju” modelis ir kā iespēja sakārtot uz kartes to sadarbību, kuru jau šobrīd realizē, mūsu gadījumā, šie četri novadi. Varam šeit likt punktu. Vidusskola. Arī mūs biedē ar “reformām”. Mērsraga vidusskola nav “lauku vidusskola”, bet gan savā ziņā reģiona līmeņa vidusskola, tāpēc arī šeit liekam punktu. Mērsragā bija ir un būs vidusskola.

Svētki Mērsragā, pie jūras. Tieši tāpēc, ka esam tur, kur esam, mums šogad būs iespēja svinēt daudz varenus svētkus. Visus nepārskaitīšu, sekojiet līdzi informācijai, bet jau šodien ir skaidrs, ka vasaru vajadzēs pavadīt Mērsragā. Mērsraga svētkos būsim kopā parādē ar daudzu valstu Jūras spēku jūrniekiem, Latvijas Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un vēl citām augstākajām Valsts un Bruņoto spēku amatpersonām. Kāpēc? Tāpēc, ka Mērsrags ir svarīgs.

 

Lauris Karlsons

Mērsraga novada domes priekšsēdētājs

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (0)

Twitter

 

Aptaujas

Vai Jums patīk jaunās mājas lapas dizains un funkcionalitāte?
     Rezultāti » 

Reklāma