Jaunumi un aktualitātes novadā

7

Mērsraga osta turpina audzēt muskuļus

Pagājušajā gadā Latvijas ostās kopumā ir bijis kravu kritums par 6 miljoniem tonnu. Mērsraga ostas kravu gada apgrozījums ir aptuveni pusmiljons tonnu, tātad valsts mērogā nosacīti zaudējām 12 Mērsraga lieluma ostas.

Tomēr, neskatoties uz nelabvēlīgo situāciju valstī, mūsu ostai izdevies kāpināt apgrozījumu gan 2016.gadā, gan arī šī gada pirmajos 3 mēnešos. Pirmajā 2017.gada ceturksnī ir pārkrauts aptuveni 125 tūkstoši tonnu, kas ir par 8 procentiem vairāk kā 2016.gada sākumā. Salīdzinot kravu struktūru, ir nedaudz pieaudzis kūdras eksports un jūtami palielinājies koksnes granulu eksports, eksportēta smilts, importēti zāģbaļķi un granīta šķembas mūsu ceļiem.

Neraugoties uz dažādiem, mūsu lasītājiem jau zināmiem un arī vēl nezināmiem ostas attīstību kavējošiem apstākļiem, kopā ar ostas komersantiem turpinām virzību uz ostas izaugsmi un attīstību. Tas dod ieguldījumu gan cilvēku nodarbinātībā, gan visa novada izaugsmē, gan arī veido pienesumu pašvaldības budžetā nekustamā īpašuma nodokļa veidā. Mēs turpinām pildīt iepriekš noslēgtos līgumus, un turpinām kāpināt ostas kravu apgrozījumu, meklējot jaunu kravu veidus un jaunus piegādātājus. Tas gan parasti nav ātrs process, pārrunas mēdz ilgt gadiem, jo vietējais tirgus faktiski jau ir sadalīts. Jaunus klientus meklējam aiz valsts robežām –  Baltkrievijas un Lietuvas virzienā.

          Tā, piemēram, jau Lieldienu brīvdienās, saņemot 80% finansiālu atbalstu no Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA), ostas pārvalde piedalīsies ar savu stendu Baltkrievijas transporta izstādē Oršā, veicinot starptautisko atpazīstamību un jaunu kravu piesaisti. Turpat turpināsies kārtējās pārrunas klātienē, nostiprinot iepriekšējā Baltkrievijas transporta izstādē Minskā jau izveidojušās attiecības ar potenciālajiem baltkrievu partneriem. Notiek aktīvas sarunas ar Lietuvas ziemeļu daļas importa un eksporta kravu operatoriem. Maijā plānojam doties uz Viļņu uz LIAA pārstāvniecību Lietuvā, kuras vadītāja Jeļena Markūne mums palīdz veidot saikni starp ostu un Lietuvas uzņēmējiem. Vietējā tirgū ceram uz lauksaimniecības kravu, tai skaitā uz graudu un rapša, eksportu – osta tam ir gatava, pirmais lopbarības graudu kuģis no Mērsraga aizkuģoja jau pagājušajā rudenī.

Secinām, ka mums, tirgus mazākajiem dalībniekiem, allaž jābūt modriem un „jātur deguns pa vējam”. Citējot bēdīgi slaveno Mao – vējš no austrumiem ir spēcīgāks par vēju no rietumiem. Mēs izvēlamies būt par vidu starp šīm debesspusēm, tā teikt, lai ar kādi vēji pūš, tiem visiem jāpūš mūsu burās.

Ejot solī ar laiku un izmantojot Eiropas Savienības fondus, pagājušo nedēļu uz ostu tika piegādāta jauna iekārta - interaktīva skulptūra, kas vizuāli atgādina vaļa asti. „Astē” iebūvēta jaunākās paaudzes kompjūteriekārta, kas bez maksas būs pieejama jebkuram interesentam. Tā būs savienota ar līdzīgām iekārtām citās ostās, un sniegs iespēju attālināti uzzināt par mūsu ostu visā pasaulē, kā arī uzaicinās pasaules ūdenstūristus izmantot ne tikai Mērsraga ostu, bet arī novada uzņēmēju sniegtos pakalpojumus. Šī iekārta dos iespēju jahtu operatoriem elektroniski norēķināties par pakalpojumiem ostā jebkurā valūtā, kā arī plānot maršrutu, rezervēt piestātnes un citus pakalpojumus ostās, saplānot vēlamo ostas piestātņu izmantošanas laiku. Iekārta tuvākajā laikā tiks uzstādīta pie ieejas ostā, pašlaik notiek darbs pie uzstādīšanas un programatūras instalēšanas. Kad darbs tiks pabeigts, visi interesenti ir laipni gaidīti izmēģināt jaunumu!

 

Rauls Štukas
Mērsraga ostas pārvaldes
Mārketinga speciālists

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (1)

Twitter

 

Aptaujas

Vai Jums patīk jaunās mājas lapas dizains un funkcionalitāte?
     Rezultāti » 

Reklāma