Jaunumi un aktualitātes novadā

6

Pašvadības policijas informācija par suni - Šerifu

Mūsu šeit, Mērsragā, nav daudz - nepilni divi tūkstoši. Cilvēku skaita ziņā, tā tāda saujiņa vien ir, bet, ja šos pāris tūkstošus pārrēķina dažādos viedokļos, tad sanāk tāda putra, kuru gribēdams neizstrēbsi.

Šoreiz runa ir par suni Šerifu, kuru it kā “Mērsraga novada pašvaldība iegādājusies policijas vajadzībām”. Sak, pašiem naudas nav, bet “priekš zīmēšanās sanāk.” Vēlos viest skaidrību šajā jautājumā. Nekādu suni Mērsraga novads, ne novada dome, ne policija nav iegādājusies. Vidusāzijas aitu suņa jeb alabaja šķirnes suni iegādājos es pats, kā privātpersona, neviena nespiests un nepierunāts - drīzāk otrādi. Un nevis iegādājos, bet pieņēmu audzināšanā no iepriekšējiem saimniekiem pilnīgi par velti.
Jā, nenoliegšu, ir doma izmantot suni “Likuma par policiju” 13. panta robežās, krasta kāpu apsekošanā un potenciālu noziedznieku neitralizēšanā. Bet līdz tam vēl tālu. Sunim ir jāmācās, lai spētu veikt tam uzticēto uzdevumu. Pēc šķirnes īpašībām šis suns ir īpaši piemērots “strādāt” policijā, jo ir gudrs, pacietīgs, drosmīgs, kā arī iespaidīgi izskatās sava lielā un masīvā auguma dēļ: tēviņiem augums skaustā ir ne mazāks par 65, bet kucēm – 60 centimetriem. Augšējā robeža nav noteikta, taču lielākajiem eksemplāriem no ķepām līdz pleciem ir pat 90 centimetri. Alabaji sver no 50 līdz 90 kilogramiem.
Vienīgais lūgums no domes bija specapmācību apmaksa (ir sāktas pārrunas ar Talsu kinoloģisko klubu) apmēram 7 eiro nedēļā un ekipējuma iegāde, lai suni varētu droši piesaistīt pie kvadricikla, kā arī (nepieciešamības gadījumā) vetārsta palīdzība. Būtu pateicīgs arī par daļēju pārtikas izdevumu kompensāciju. Mītni sunim (voljēru un būdu) esam cēlušu par saviem līdzekļiem, pieaicinot vienu no Mērsraga iedzīvotājiem, kuram bijusi pieredze šādu būvju veidošanā. Paldies viņam par to!
No savas puses mēs kopā ar Šerifu uzņemamies pastiprinātā režīmā veikt pasākumus krasta kāpu joslas aizsardzībai, nepieļaut telšu celšanu, atkritumu atstāšanu tam neparedzētās vietās, radīt mērsradzniekiem un atpūtniekiem drošu vidi, kur baudīt vasaras mēnešus.
Tas arī viss. Pašiem atliek izlemt, ticēt vai nē.

Ar cieņu un sapratni,
Mērsraga novada pašvaldības policijas
priekšnieka p.i. Egīls Bolmanis

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (0)

Twitter

 

Aptaujas

Kā Jūs vērtējat centienus tūrisma jomas attīstībā Mērsraga novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma