Jaunumi un aktualitātes novadā

16

Mērsragā būvēs zivju pārstrādes rūpnīcu

Norvēģijas kompānija Mērsragā atvērs jaunu mencu pārstrādes rūpnīcu, kas palielinās gan ekonomisko izaugsmi, gan arī piedāvās jaunas darba vietas.

Mērsraga novada domes priekšsēdētājs Lauris Karlsons stāsta, ka ideja par kopīgu biznesa uzsākšanu jau radusies sen. Tā kā Norvēģijā zivju pārstrādes rūpnīcu uzturēšana esot kļuvusi pārlieku dārga, īpašnieki sākuši apsvērt domu par jaunas ražotnes atvēršanu Latvijā.
«Pēc ilgiem pūliņiem viss ir sanācis tā, ka līgums jau ir noslēgts. Patlaban projektē rūpnīcu. Esmu redzējis pirmās skices, iepazinies ar iekārtu izvietojumu,» teic L. Karlsons.
Tiek plānots, ka jau vasaras beigās būs iespēja redzēt daļu no pabeigtas ēkas. Rūpnīca atradīsies Mērsraga ostas teritorijā. Pagaidām ir izīrēts viens hektārs ostas zemes, taču, iespējams, ka vajadzēs teritoriju paplašināt.
«Jau sen bija skaidrs, ka tā naudiņa, ko mēs nopelnām ar papīra malkas kraušanu, ir jāiegulda tajā infrastruktūrā, lai attīstītu rūpniecību. Tur tomēr ir daudz lielāka pievienotā vērtība — arī daudz vairāk darba vietu un lielākas atdeves pēc tam atpakaļ,» uzskata domes priekšsēdētājs. Viens no būtiskākajiem aspektiem, kāpēc vispār šāda rūpnīca ir nepieciešama, saistās ar jaunu darba vietu radīšanu, lai arī vietējiem un apkārtnes iedzīvotājiem būtu iespēja strādāt tuvāk savai dzīvesvietai.

FOTO: ilustratīvs, Raimonds Rāts
AVOTS: talsuvestis.lv

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (1)

Twitter

 

Aptaujas

Vai Jums patīk jaunās mājas lapas dizains un funkcionalitāte?
     Rezultāti » 

Reklāma