Jaunumi un aktualitātes novadā

17

SPRINTERS projekta partneru tikšanās Spānijā

Tā kā Mērsraga novada pašvaldība, Mērsraga vidusskola un Engures ezera dabas parks piedalās divgadīgā ERASMUS + Sport projektā “Sprinters,” tad 3 cilvēku delegācija no 8. līdz 11. februārim apmeklēja projekta pirmo visu partneru sanāksmi Spānijā.
Projekta mērķis ir attīstīt sportu dabas neskartajās teritorijās amatieru līmenī, piedāvājot skriešanu, nūjošanu, braukšanu ar kanoe laivām un riteņiem, tādējādi rūpējoties par savu fizisko sagatavotību un veselību.

2 gadu laikā notiks dažādas aktivitātes projekta ietvaros, proti, informatīvi semināri, darba grupas, sacensības nelielās skriešanas un nūjošanas disciplīnās Engures ezera dabas parka teritorijā, braukšana ar velosipēdiem pa pludmali un braukšana ar laivām pa kanālu. Inventāra noma tiks segta no ES finansējuma. Tā kā projekta mērķis ir piesaistīt pēc iespējas lielāku daudzumu dalībnieku, tad sacensības tiks organizētas citu pasākumu ietvaros. Darbs būs arī brīvprātīgajiem, kur varēsim iesaistīt skolēnus. Kā balva par uzvarām vai piedalīšanos sacensībās būs brauciens uz Itāliju un piedalīšanās līdzīga veida sacensībās.

Šoreiz tikšanās reizē Mērsraga novadu un dabas parku pārstāvēja Agnese Kreicberga, Roberts Šiliņš un Zane Alkšbirze, bet vēl tiek plānoti braucieni uz citām partneru valstīm, piemēram, Horvātiju, Bulgāriju un Itāliju.

 Mums bija lieliska iespēja ne tikai uzzināt vairāk par projekta būtību, bet arī iepazīt kūrortpilsētu Kuleru, kur mēs apmeklējām cietoksni, Rīsu muzeju, redzējām milzīgos rīsu laukus, apelsīnu koku plantācijas, nogaršojām tradicionālo paelju, kas gatavota no rīsiem, truša un vistas gaļas, un devāmies arī uz Valensiju, kur iepazinām skaisto vecpilsētu ar daudzām senām baznīcām un katedrālēm.

Projekts Mērsraga novadam piesaistīs ES līdzekļus un ļaus attīstīt sporta iespējas dabas neskartās teritorijās. Tā kā jau tagad zināmi cilvēki, kuri hobija līmenī nodarbojās ar sportu, piedaloties projekta aktivitātēs, viņiem būs iespēja nopelnīt ceļa zīmi uz Itāliju.

Tavs komentārs

Vārds:*
E-pasts:*
aplūkot atsauksmes (0)

Twitter

 

Aptaujas

Vai Jums patīk jaunās mājas lapas dizains un funkcionalitāte?
     Rezultāti » 

Reklāma