Jaunumi un aktualitātes

25

Pieteikties atbalstam apkurei ar malku bez maksājuma apliecinoša dokumenta var līdz 30. novembrim!

Talsu novada Mērsraga pagasta pārvalde atgādina, ka pieteikties atbalstam apkurei ar malku bez maksājuma apliecinoša dokumenta var līdz 30. novembrim! 🪵 Iesniegumu iespējams aizpildīt elektroniski e-pakalpojumu tīmekļa vietnē www.epakalpojumi.lv 🪵 Klātienē Mērsraga VPVKAC (Zvejnieku ielā 2) Pieteikuma noformēšanai nepieciešams Mājokļa īpašuma vai lietošanas tiesības apliecinošs dokuments.✍️📄 ℹ️ Sīkāka informācija par valsts atbalstu siltumenerģijas izmaksu segšanai šajā apkures sezonā: https://talsunovads.lv/.../no-1-oktobra-var-pieteikties.../
24

LATVIJAS DZIMŠANAS DIENA PII “DĀRTA''

Kas ir tā zeme, kuru labi zinām? Kur plaši lauki, meži, debess zila, zila! Kur ģimene un visi labie draugi! Tā ir mūsu Latvija, mūsu dzimtā vieta, mājās un ģimene. Novembris ir patriotisma mēnesis, kad vislielākā vērība tiek pievērsta bērnu pilsoniskajai audzināšanai. Pirmā valstiskā piederības sajūta bērnā noteikti nāk no ģimenes, bet pirmskolā mēs to stiprinām un cenšamies audzināt bērnos tādas vērtības kā cieņu un mīlestību pret savu valsti, valodu, tradīcijām, simboliem.
17

Mazo dziedātāju svētki Talsos

Talsu PII "Pīlādzītis" organizēja jau 5 gadu pēc kārtas mūzikas skolotāju un mazo dziedātāju svētkus “Mazputniņš - 2022”. Pirmsskolas mūzikas skolotāji sagatavoja vienu solistu, kurš pārstāvēs savu bērnudārzu. Mērsraga PII “Dārtu” pārstāvēja dziedātāja Kate Rožkalne ar Arvīda Žilinska dziesmu “Laiks lidot”.
14

Mērsraga meistarsacīkstes šautriņu mešanā 501

12. novembrī Mērsraga sporta zālē notika Mērsraga 2022. gada meistarsacīkšu šautriņu mešanā septītais posms. Vienpadsmit šautriņu metēji priekšsacīkstēs noskaidroja četrus labākos, kuri savā starpā sacentās pusfinālos. Pusfinālā savā starpā tikās Tomas Ratenieks un Mārcis Leja, bet otrajā pārī Normunds Purvinskis pret Janeku Dvorecki. Veiksmīgāki un meistarīgāki izrādījās Tomas un Normunds, kas finālā noskaidroja uzvarētāju, bet cīņā par trešo vietu sacentās Mārcis pret Janeku.
12

Mērsraga vidusskolas Nordplus projektā gūst zināšanas par praktisku ilgtspēju

Mērsraga vidusskola šī gada decembrī noslēgs savu Nordplus Jauniešu izglītības programmas projektu “You are what you consume” (Tu esi tas, ko tu patērē), kurā skolēni kopš 2021. gada ir devušies 75 mobilitātēs, savukārt skolotāji 9 mobilitātēs uz Fēru salām, Dāniju un Latviju. Skolēni pētīja ūdens kvalitāti Mērsragā, ēdiena patēriņu un to, ko sniedz dabas resursi Fēru salās un Dānijā, kā arī piedalījās āra nodarbībās. Tikmēr skolotāji varēja papildināt savas zināšanas semināros “You are what you drink” (Tu esi tas, ko tu dzer), “You are what you eat” (Tu esi tas, ko tu ēd) un “You are how you act” (Tu esi tas, kā tu rīkojies). Projektā 13 skolēni un 9 skolotāji no Mērsraga vidusskolas guva iespaidus nepieradinātajās Fēru salās, vienā no zaļāk domājošajām zemēm - Dānijā, kā arī nokļuva kontrastu bagātajā un skaistajā Latvijā. “Piemēram, Fēru salās cilvēki medī vaļus, putnus, trušus, tā ir viņu ikdienas nodarbe, lai uz salām izdzīvotu. Dānijā ir dažādu ēdienu virtuve, tādēļ pētījām tās nozīmi cilvēka ikdienas uzturā. Latvijā ir dažādi ūdens ņemšanas avoti, piemēram, ūdens no krāna, avots, aka un tā tālāk, tāpēc skolēniem bija saistoši noteikt, kurā avotā ir vistīrākais ūdens,” stāsta projekta īstenotāja un Mērsraga vidusskolas angļu valodas skolotāja Zane Alkšbirze.
iesūtīts: 12.11.2022lasīt tālāk »
12

“Laiks dzīvot”!

Kad beidzot visa sabiedrība maskas noņem, amatierteātris "Etīde" tās uzliek, aktīvi darbojas mēģinājumos, lai atgrieztos pie saviem skatītājiem. Šogad amatierteātris "Etīde" uzveda izrādi "Laiks dzīvot!", kurā ikdienas dzīve mijas ar mīlestību, vilšanos un piedošanu. Teātra izrāde tika nodota vērtēšanai divas reizes Mērsragā, un vienā no tām savu veikumu atrādījām Talsu novada amatierteātru skates žūrijai. Šogad amatierteātris devās vairākās viesizrādēs, viesojāmies - pansionātā "Lauciene", Zentenes Kultūras namā, Pļavmuižas Saieta namā, Laucienes Kultūras namā, Lubes Kultūras namā un visbeidzot devāmies uz Rojas kultūras centru. Vēlamies vēlreiz teikt paldies visiem mūsu skatītājiem un atbalstītājiem, un aicinām sekot mums līdzi, jo pavasarī atkal Jūs uz izrādi aicinās Mērsraga amatierteātris "Etīde"! Ieva Šaudena
iesūtīts: 12.11.2022lasīt tālāk »
Piekļūstamības paziņojums · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes