Kultūras pasākumu kalendārs

Koncerts "sa JŪT tas"

Notiek: 13. augusts 22:00 - 23:00
Mērsraga osta

Atzīmējot Mērsraga pagasta svētkus un Mērsraga kanāla 180. gadadienu, sestdien, 13. augustā, pulksten 22:00 uz gājēju tilta Mērsraga ostas teritorijā būs skatāms koncerts “saJŪTtas”, kurā aptuveni stundas garumā izskanēs mūzika jauno dziedātāju - Dārtas Krūzes un Lauras Elizabetes Ķiršakmenes - skanējumā.

Koncerts būs daļa no Mērsraga pagasta svētku programmas. Vakara gaitā sajūtas uzburs gaismu mākslinieces Dārtas Zālītes veidotā gaismu režija kopā gan ar abu dziedātāju oriģinālmūziku, gan arī dažiem tautā zināmiem skaņdarbiem. Stāstījumu papildinās audiāls stāsts par mūziķu sajūtām, veidojot un klausoties dziesmas.  

Dārta Krūze šobrīd Ventspils Mūzikas vidusskolas ritma mūzikas nodaļā apgūst džeza vokālu. Ārpus mācībām viņa pievēršas arī oriģinālmūzikas radīšanai, veidojot kompozīcijas un miniatūras muzikālās ainavas, kuru mērķis ir klausītājam radīt pārdomām un emocijām pavadītu ceļojumu. Laura Elizabete Ķiršakmene savu muzikālo ceļu sākusi četru gadu vecumā, mācības apguvusi arī mūzikas skolā, piedalījusies Dziesmu un Deju svētkos, kā arī dziedājusi dažādos koros un ansambļos. Par savu saikni ar mūziku viņa stāsta: “Mūzika savā ziņā ir dvēseles atkailināšana. Caur mūziku pasaulei izdziedu, izspēlēju savu stāstu, kas nu kurā brīdī bijis. Viennozīmīgi neesmu tas cilvēks, kurš, ja liktu dienas laikā uzrakstīt dziesmu, to varētu arī izdarīt. Viss lielākoties balstās uz piedzīvoto, redzēto, sajusto. Manas oriģinālkompozīcijas tādi muzikāli mirkļa uzplūdumi vien jau arī ir.”

Šogad ir Mērsraga kanāla 180. gadadiena - tā rakšanas darbi tika uzsākti 1842. gadā ar mērķi iegūt zemi lauksaimniecībai un pazemināt Engures ezera līmeni. Tā tapšanā piedalījās no apkārtējām muižām sanākušie zemnieki un ievestie strādnieki. Pie kanāla ietekas jūrā 1927. gadā sākušies ostas būvdarbi. Šobrīd kanāla garums ir aptuveni 4 kilometri, un tā ir iecienīta makšķernieku un atpūtas vieta.

Neskatoties uz Mērsraga kanāla 180. gadadienas atzīmēšanu, šis koncerts ir arī 3 Latvijas Kultūras koledžas studentu kvalifikācijas darbs. Skaņotāja un projekta vadītāja amatā darbojas Mērsraga Tautas nama saimnieciskais vadītājs Jānis Kaļiņičenko, gaismu mākslinieces amats uzticēts Dārtai Zālītei, savukārt pasākuma režijā pirmos soļus spers Agnese Dzenīte, kura ir arī otra šī koncerta projekta vadītāja.

Pasākumu atbalsta Latvijas Kultūras koledža, Mērsraga pagasta pārvalde, Mērsraga osta, SIA “Kurland”, Mērsraga Tautas nams un SIA “Eiropas skaņa”.


Ieeja pasākumā bez maksas, koncerta sākums plkst. 22:00.


Relīzi sagatavoja: Agnese Dzenīte.

Publicitātes foto. Māksliniece Marta Beatrise Kukle.


 

 
 
Piekļūstamības paziņojums · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes