Kultūras pasākumu kalendārs

Mājas kafejnīcu dienas "Garšu piedzīvojums Ziemeļkurzemes piekrastē" no Mērsraga līdz Melnsilam

Notiek: 27. augusts 11:00 - 28. augusts 20:00

Mērsraga un Rojas pagasts vēsturiski var lepoties ar to, ka šeit bija viens no galvenajiem buru kuģu būves centriem ne tikai Kurzemē, bet visā Latvijā. Kopumā šajā krastā uzbūvēti ap 200 lielāki un mazāki burinieki. Abus pagastus vieno ne tikai mīlestība pret kopīgo jūras krastu, bet arī zvejniecības un zivjapstrādes tradīcijas. Savu uzplaukumu tie piedzīvoja Padomju gados, esot zvejnieku kolhozu paspārnē.

Mūsu piekrastes vēstures līkločus un notikumus variet izzināt Rojas Jūras zvejniecības muzejā, tā filiālē Kaltenes klubā vai Mērsraga muzejā “Saieta nams”. Uzkāpjot Mērsraga bākā, ik vienam ceļotājam aizrausies elpa no plašuma visapkārt!

Viesi pie mums brauc baudīt jūras šarmu, bagātīgos dabas resursus, kulinārās tradīcijas un aizraujošo kultūras dzīvi. Esam slaveni ar saviem Zvejnieksvētkiem, kino festivālu “Roja`L”, Bākas ielas svētkiem un Senās uguns nakts pasākumiem. Īpašu šarmu mūsu piekrastei piešķir senie zvejniekciemi ar līkumainajiem celiņiem, vareno kapteiņu dzimtu mājām un kūpināto zivju aromātu. Lepojamies ar bagātīgajiem dabas resursiem – dabas takām, labiekārtotām atpūtas vietām pie jūras, Rojas upi, Mērsraga kanālu un Engures ezeru, ar putnu daudzveidību un iespēju apskatīt savvaļas govis un zirgus tuvplānā. Īpaši daudz mūsu pusē ir dažādi akmeņi, tos atradīsiet gan jūras krastā, gan dziļāk mežā. Īpaši maģiska akmens vieta ir Kaltenē – akmens krāvumi, jeb Kalvas, kuras šeit atstājis Baltijas ledus ezers.  

Baudi dzīvi no Mērsraga līdz Rojai!
Visus pasākuma dalībniekus var atrast sadaļā "Mājas kafejnīcas" vai "Karte".
"Mājas kafejnīcu dienas" - Garšu piedzīvojums no Mērsraga līdz Rojai - BUKLETS (PDF).

Kafejnīcu ēdienkarte 27.un 28.augustā-->> no Mērsraga līdz Melnsilam!>>
 
 

Aptaujas

Kur ikdienā smeļaties informāciju par notikumiem novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma