Kultūras pasākumu kalendārs

Visu jūnija mēnesi Mērsraga Tautas namā apskatāma izstāde "MANS TAUTASTĒRPS PASAULĒ"!

Notiek: 1. jūnijs 11:00 - 30. jūnijs 11:00

Izstādi iespējams aplūkot no otrdienas līdz piektdienai plkst. 10.00 - 17.00, vienlaikus telpās atrodoties vienas mājsaimniecības ietvaros.

APRAKSTS:
Biedrība “Mans tautastērps” pieraksta tautastērpu stāstus savai nu jau otrajai grāmatai “Mans tautastērps pasaulē” – par tautastērpiem, kuri izceļojuši kopā ar to īpašniekiem pēckara trimdā, par tautastērpiem, kuri pabijuši pasaulē un atgriezušies mājās, par tautastērpiem, kuri darināti pavisam nesen, lai apliecinātu latvietības kodolu, dzimtas stāstus un kultūrvēsturisko mantojumu, lai kurā pasaules malā būtu.
Stāsti nāk no Zviedrijas, Beļģijas, Vācijas , Austrālijas, ASV, Kanādas un, protams, Latvijas. Fotogrāfiju autori - Ilzes Strēle (Latvija), Ilze Goldsteina-Yseboot (Beļģija) un Garry van Bruchem (Kanāda).
Katrs tautastērps atspoguļo personiskās vērtības, ģimenes un dzimtas vēsturi, atmiņas cauri paaudzēm, saglabājot un nododot tālāk etnogrāfisko un kultūrvēsturisko mantojumu, arī mūsu valsts un tautas vēsturi.
Mēs joprojām meklējam un kolekcionējam stāstus, ar kuriem dalās tautastērpu īpašnieki no tuvienes un tālienes - par sajūtām un tradīcijām, par savu dzimtu un mantojumu, par satiktiem meistariem, par sev svarīgo…
Aicinām ikvienu kļūt par daļiņu no Latvijas vēstures! Mans tautastērps ir vērtība, kurā arī nākamās paaudzes varēs smelties iedvesmu.
Mūs atradīsiet:
- Facebook lapā “Mans tautastērps”,
- Instagram lapā mans_tautasterps
- E-pastā manstautasterps@gmail.com
 
 

Aptaujas

Kur ikdienā smeļaties informāciju par notikumiem novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma