Kultūras pasākumu kalendārs

Mērsraga Tautas namā visu MAIJA mēnesi apskatāma Mihaila Ignata foto izstāde

Notiek: 1. maijs 10:34 - 31. maijs 10:34

Izstādē iekļautas 20 fotogrāfijas, kuras atlasītas no plaša sešu gadu un vairāk nekā deviņdesmit lidojumu laikā uzņemta aerofotogrāfiju materiāla. Fotogrāfiju uzņemšanas ģeogrāfija ir plaša – gandrīz visa Latvijas teritorija. Tomēr konkrētu vietu atzīmēm šoreiz nav izšķirošas nozīmes, jo autora uzmanības centrā ir telpa kā dabas un cilvēku veidota ģeometrija.

Latviešu prozaiķis Gundars Ignats par šo foto sēriju raksta: „Izstādes vadošais motīvs ir konceptuāli un stilistiski izturētais paņēmiens – vertikālisms. Skatiena nogrieznis ar plakni veido leņķi, kas maksimāli tuvs deviņdesmit grādiem. Attēlotie elementi – ceļš, upe, tīrumi, automašīnu iebrauktās līnijas – kļūst par daļu no ģeometrijas un krāsu spēles, parādot, ka aerofotogrāfija nav tikai paņēmiens citādam skatupunktam uz pazīstamām vietām, apvidiem, pilsdrupām utt. Aerofotogrāfijā (un tikai aerofotogrāfijā!) iespējamais vertikālisma paņēmiens padara šo izlasi par nozīmīgu un vērā ņemamu konceptuālās fotogrāfijas piemēru. No lielā fotogrāfiju klāsta atlasīta izlase, kas parāda šī šķietami vienkāršā (taču grūti izpildāmā) formālā paņēmiena daudzpusīgumu. Starp izvēlētajām fotogrāfijām atrodama gan krāsu, gan laukumu, gan regulāru un neregulāru formu saspēle.

            Fotogrāfs Mihails Ignats ar fotogrāfiju sāka nodarboties 1982. gadā.  Fotogrāfiju apguva, darbojoties Tautas fotoklubā „Cēsis” (no 1982. līdz 1987. gadam) un Gunāra Bindes fotomeistarības studijā (1989. gadā). Kopš 2007. gada autors pievērsies aerofotogrāfijai. 2012. gada Latvijas profesionālā dizaina konkursā „Gada balva dizainā 2012" kategorijā „Fotodizains” autors saņēma galveno balvu par aerofotogrāfiju sēriju „Vertikāles mobilizācija”. Laika posmā no 2014. līdz 2015. gadam Starptautiskā fotomākslas federācija (FIAP) piešķīra autoram AFIAP (angl. - Artist of FIAP) un EFIAP (angl. - Excellence of FIAP) fotomākslinieka goda nosaukumus.

            Piedaloties fotomākslas FIAP patronāžas konkursos ārzemēs, fotogrāfs saņēmis vairāk nekā 20 godalgas, t.sk. 2013. gadā - FIAP zelta medaļu fotokonkursā „Ekoloģiskā patiesība 2013” (“Ecological truth 2013”) Bosnijā un Hercegovinā, četras FIAP sudraba medaļas fotosalonu konkursos Maķedonijā, Horvātijā un Melnkalnē un FIAP bronzas medaļu 1. starptautiskajā fotožurnalistu biennālē „Fotoreportieris 2013” (“A Photo Reporter 2013”) Spānijā.

            2014.gadā saņemta nominācija kategorijā "Ceļojums" prestižā Sony pasaules fotogrāfijas balvas konkursā (Sony World Photography Awards 2014), otrs fotogrāfa darbs ieguva žūrijas atzinību. Daudzi autora darbi ir publicēti fotoalbumos un periodiskajos izdevumos. Autora aerofotogrāfijas apkopotas un pieejamas iegādei interneta vietnē www.aerolatvija.lv, kuras katalogs tiek nepārtraukti papildināts.

 

IZSTĀDE TAPUSI AR VALSTS KULTŪRKAPITĀLA FONDA ATBALSTU

 
 

Twitter

 

Aptaujas

Kādus Mērsraga suvenīrus Jūs vislabprātāk iegādātos Informācijas centrā? Kas interesē, patīk?
     Rezultāti » 

Reklāma