Kultūras pasākumu kalendārs

Mērsraga Tautas namā visu jūlija mēnesi apskatāma Valda Brauna fotoizstāde "Melnais dimants"

Notiek: 5. jūlijs 10:00 - 5. augusts 10:00

Fotomākslinieka Valda Brauna darbu cikls "Melnais dimants" ir savdabīgs skatījums uz Rīgu kā uz jūras valsts galvaspilsētu. Fotoportretos redzami vīri, kas ikdienā pārkrauj ogles Rīgas brīvostas stividorkompānijā "Strek". Un darbs uz kuģiem nav nemaz tik viegls.

Valdis Brauns: "Ilgus gadus, veidojot fotoreportāžas par lieliegrimes "Panamax" tipa kuģiem Rīgas brīvostas stividorkompānijā "Strek", nācu pie atziņas, ka šajā fotoskatījumā galvenie nebūt nav lieltonnāžas milzeņi. Daudz interesantāki man šķita skarbie vīri, kuri te pārkrauj ogles, šo melno dimantu."

Mihails Gaņevs, stividorkompānijas SIA "Strek" ģenerāldirektors: "Ogles mēdz dēvēt par melno dimantu, par pērli, kas dod siltumu mums visiem. Es gan vienmēr esmu uzsvēris, ka mūsu kolektīva lielākā bagātība ir dažāda gadagājuma cilvēki, un patiesa cieņa viņiem, jo darbs ir ļoti smags."

Fotomākslinieka Valda Brauna darbu cikls "Melnais dimants" ir savdabīgs skatījums uz Rīgu kā jūras valsts galvaspilsētu. Fotoportretos mēs redzam vīrus, kuri ikdienā pārkrauj ogles Rīgas brīvostas stividorkompānijā "Strek". 

Ogļu ceļš no tālā Kuzbasa caur Rīgas brīvostu ved vēl tālāk pasaulē - uz Rietumeiropu, Turciju, Indiju, Ķīnu un pat Brazīliju.

"Melnais dimants" un raksturā stingrie vīri ir savdabīga Rīgas kā ostas pilsētas vizītkarte. 

Valdis Brauns ar fotografēšanu aizraujas kopš 1966.gada. Piedalījies ap 300 starptautiskajās fotoizstādēs, kur saņēmis 152 dažādus apbalvojumus. Izstādē "World Press Photo" 1977.gadā ieguvis bronzas medaļu "Zelta acs", ir M. Buclera un Žurnālistu savienības prēmiju laureāts, EFIAP biedrs kopš 1990.gada. Sarīkojis 50 personālizstādes. Izdevis četrus melnbaltā foto albumus - "Sapņu vējš" (2000), "Kāzas" (2005), "Sāļie vēji" (2013), un "Mūža mirkļi" (2015).

Starp citu, aprakstā minētās grāmatas iespējams arī iegādāties - Mērsraga Informācijas centrā.

Mērsraga Tautas namā izstādi var apskatīt visu jūlija mēnesi. 
Darba laiks
P: -------
O: 10:00 - 18:00
T: 10:00 - 18:00
C: 10:00 - 18:00
Pi: 10:00 - 18:00
S: 11:00 - 15:00
Sv: -------

 
 

Twitter

 

Aptaujas

Vai Jums patīk jaunās mājas lapas dizains un funkcionalitāte?
     Rezultāti » 

Reklāma