Par Mērsraga novadu

Mērsrags - neparasta pērle jūras krastā

Pagasta kopplatība - 109 km2

Meži - 63,7 %

Engures ezera daļa - 20,4 %

Pagasta garums gar jūras krastu - 12 km

Iedzīvotāju skaits 31.2020. - 1509

 

Mērsraga teritorija izvietojusies starp Rīgas jūras līča, Engures ezera un mežu plašumiem.

Atrodas Latvijas ZR daļā, mežainajā piejūras zemienē.

Mērsraga pagasta teritorijā ietilpst divi ciemi: Mērsrags kā pagasta centrs un Upesgrīva, kā arī apdzīvotas vietas: Alksnāji un Ķipati.

Dabas daudzveidība, jūras piekrastes tradicionālās nodarbes veidi un  kultūras vērtības kontekstā ar mūsu laikmeta tendenci - saglabāt vietējo īpatnību un izkopt nacionālo identitāti - ir bagāts materiāls pagasta attīstībai.

Mērsraga osta atrodas vienā no gleznainākajiem Rīgas jūras līča piekrastes posmiem - Mērsraga centrā. Šeit ir koncentrēta lielākā rūpnieciskā ražošana (Mērsraga osta ir 2.lielākā osta Latvijā mazo ostu starpā).

Mērsraga pagasta attīstītākās nozares, vēsturiski tradicionālās: zvejniecība, zivju apstrāde, mežizstrāde, tirdzniecība, pakalpojumi, aizvien nozīmīgāku vietu tautsaimniecībā ieņem ostas tranzītpakalpojumi.

Pagasta teritorijā atrodas: bērnudārzs, vidusskola, 2 ģimenes ārstu prakses vietas, stomatologs, aptieka, pasta nodaļa, tautas nams, bibliotēka, tūrisma informācijas centrs, vairākas brīvdabas atpūtas vietas, frizētava, degvielas uzpildes stacija,  kafejnīcas, veikali un tirgus.

 
Aptaujas

Kur ikdienā smeļaties informāciju par notikumiem novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma