Par Mērsraga pagastu

Mērsrags - neparasta pērle jūras krastā

Pagasta kopplatība - 109 km2

Meži - 63,7 %

Engures ezera daļa - 20,4 %

Pagasta garums gar jūras krastu - 12 km

Iedzīvotāju skaits 31.2020. - 1509

 

Mērsraga teritorija izvietojusies starp Rīgas jūras līča, Engures ezera un mežu plašumiem.

Atrodas Latvijas ZR daļā, mežainajā piejūras zemienē.

Mērsraga pagasta teritorijā ietilpst divi ciemi: Mērsrags kā pagasta centrs un Upesgrīva, kā arī apdzīvotas vietas: Alksnāji un Ķipati.

Dabas daudzveidība, jūras piekrastes tradicionālās nodarbes veidi un  kultūras vērtības kontekstā ar mūsu laikmeta tendenci - saglabāt vietējo īpatnību un izkopt nacionālo identitāti - ir bagāts materiāls pagasta attīstībai.

Mērsraga osta atrodas vienā no gleznainākajiem Rīgas jūras līča piekrastes posmiem - Mērsraga centrā. Šeit ir koncentrēta lielākā rūpnieciskā ražošana (Mērsraga osta ir 2.lielākā osta Latvijā mazo ostu starpā).

Mērsraga pagasta attīstītākās nozares, vēsturiski tradicionālās: zvejniecība, zivju apstrāde, mežizstrāde, tirdzniecība, pakalpojumi, aizvien nozīmīgāku vietu tautsaimniecībā ieņem ostas tranzītpakalpojumi.

Pagasta teritorijā atrodas: bērnudārzs, vidusskola, 2 ģimenes ārstu prakses vietas, stomatologs, aptieka, pasta nodaļa, tautas nams, bibliotēka, tūrisma informācijas centrs, vairākas brīvdabas atpūtas vietas, frizētava, degvielas uzpildes stacija,  kafejnīcas, veikali un tirgus.

 
Piekļūstamības paziņojums · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes