Par Mērsraga novadu

Mērsrags - iespēju rags

Novada kopplatība - 109 km2

Meži - 63,7 %

Engures ezera daļa - 20,4 %

Novada garums gar jūras krastu - 12 km

Iedzīvotāju skaits 06.2016. - 1683

 

Mērsraga teritorija izvietojusies starp Rīgas jūras līča, Engures ezera un mežu plašumiem.

Atrodas Latvijas ZR daļā, mežainajā piejūras zemienē.

Mērsraga novada teritorijā ietilpst divi ciemi: Mērsrags un Upesgrīva, kā arī apdzīvotas vietas: Alksnājciems un Ķipatciems.

Dabas daudzveidība, jūras piekrastes tradicionālās nodarbes veidi un  kultūras vērtības kontekstā ar mūsu laikmeta tendenci - saglabāt vietējo īpatnību un izkopt nacionālo identitāti - ir bagāts materiāls pagasta attīstībai.

Mērsraga osta atrodas vienā no gleznainākajiem Rīgas jūras līča piekrastes posmiem - Mērsraga centrā. Šeit ir koncentrēta lielākā rūpnieciskā ražošana (Mērsraga osta ir 2 lielākā osta Latvijā mazo ostu starpā).

Mērsraga novadā attīstītākās nozares, vēsturiski tradicionālās: zvejniecība, zivju apstrāde, mežizstrāde, pēdējā laikā pievienojas jaunas, kas saistītas ar tirdzniecību un pakalpojumiem, aizvien nozīmīgāku vietu tautsaimniecībā ieņem ostas tranzītpakalpojumi.

Pagasta teritorijā atrodas: bērnu dārzs, vidusskola, 2 ģimenes ārstu prakses vietas, stomatologs, aptieka, pasta nodaļa, tautas nams, bibliotēka, vairākas brīvdabas atpūtas vietas, frizētava, degvielas uzpildes stacija,  kafejnīcas, veikali un ielas tirdzniecības vieta.

 
Twitter

 

Aptaujas

Kā Jūs vērtējat centienus tūrisma jomas attīstībā Mērsraga novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma