Kultūras ziņas

29

Gads ir raibs no abiem galiem…

Un atkal ‘’Etīdēm’’ ir pagājis vēl viens gads. Viegls vai grūts? Ko nu sūkstīsimies - šis gads ir pagājis jauki. Katra mūsu tikšanās reize ir prieks, jauki pavadīts laiks un labi padarīts darbs. Lai arī prieku dotu citiem-smagi strādājam.

    Šo gadu ‘’Etīdes’’ iesāka ar izbraukumu uz Upesgrīvas Saieta namu. Programmu veidojām dažādu, lai priecētu sanākušos. Paldies sakām, ka mūs uzņēma silti, ar smaidu un labiem vārdiem!

    Neizpaliek arī mūsu novada pensionāru vakari, kuriem par šiem mūsu teātra pastāvēšanas gadiem esam uzticīgi. Un gada sākums nebija izņēmums, kur pērnā gada Kaza ķīvējās ar šā gada simbolu-Mērkaķi. Tas viss, protams, beidzās ar smaidu un labām atsauksmēm.

     Šis gads ir pasludināts par R.Paula gadu, tāpēc februārī mēs ‘’Etīdes’’ iejutāmies zvaigžņu lomās. Šeit mūsu tēli iejutās gan cienījamās M.Zīveres, gan V.Lapčenoka, gan leģendārās N.Bumbieres lomā. Tāpat neiztikt bez citām slavenām personībām un ne tikai. Kur nu, bez smaidīgās oficiantes un izpalīga Jānīša… un pat policista iejaukšanās. Nekur jau neizpalika arī paša maestro parādīšanās. Paldies skatītājiem, kuri ar savu smaidu, atbalstu un mīlestību dzīvoja līdzi koncerta gaitai!

     Žetonvakarā, kas vidusskolniekiem ir svarīgs pasākums ,bija atbraukuši Sandra un Andris Brīnumi…nu protams ne tik īsti kā varbūt gribētos, bet prieks, ka varējām sniegt izpalīdzīgu roku arī šādā pasākumā.

      Prieki ir prieki, bet mēs tiešām smagi strādājām pie gada jaunās izrādes ‘’Gadās arī tā’’. Kādu brīdi jau likās , ka spēki ir galā un nolaižas rokas, tomēr nekur optimisms mums nepazūd, un top jaunā izrāde. To tautās nesām šā gada 23.aprīlī. Esam {no sirds!!!!} gandarīti, ka izrāde izdevās  parādīt gan pašu mājās, gan doties tautiņās. Ar šo jauko, dziļdomīgo un nedaudz pamācošo izrādi pabijām kaimiņu novadā Engurē. Paldies arī Engures skatītājiem par atbalstu un kopā būšanu!

     Bet nopietni strādāt nav mūsu garā, tāpēc esam traki savās idejās - pārģērbjamies par Vinniju Pūku un draugiem un dodamies Mērsraga orientēšanās sacensībās. Jā, un šādu jauku pasākumu vajadzētu biežāk. Mums bija jautri, krāsaini un prieks par atkal kopā pavadītu laiku!

       Aiz kalniem vairs nav Līgo svētki, tāpēc diezgan operatīvi visu kopīgiem spēkiem veidojam ’’Skroderdienas’’ mūsdienu versijā. Nolīgojām jestri un nekur mums neizpalika ne ūdens baļļa, ne bučas Ieviņai, ne smeķīgie pīrāgi un pat gaišais ugunskurs.

       ….uz pēdām  min daudzpusīgi un interesanti veidotie Bākas ielas svētki. Paldies  jāsaka organizatoriem, ka varējām vadīt sirds mīļu koncertu-‘’Sadancis pie jūras’’! Darījām ko varējām un no tīras sirds. Koncerta vadīšana bija jaukās un atraktīvās Ances, gan arī manā-Edītes vadībā. Vai mums izdevās?...pēc koncerta, ar paldies vārdiem brauca prom deju kolektīvi. Un tas ir tas, dēļ kā ir vērts censties un savu darbu darīt no sirds!

      Ar Mērsraga novada svētku gājienu ‘’Etīdes’’ lēnām soļo pretī rudenim. Un septembris ‘’Etīdēm’’ jau iesākas diezgan darbīgs, jo jau 2.septembrī kolēģītes ar izdomu un atraktīvi sagaida un izklaidē Ozolnieku novada sociālo dienesta delegāciju. Smaids viņu sejās bija neviltots - tātad viss ir vislabākajā kārtībā!

       Un te atkal ir izskaņas vasarai –pensionāru sarīkojumam. Te mūsu kolektīvs iejutās cita rakursa tēlos-olimpiešos. Šoreiz skatītājiem rādījām, cik smagi ir jānopūlas, lai tiktu pie zelta medaļām. Neizpalika obligātās dopinga analīzes un sportistu veiklības atrādīšanās. Par padarīto patiess prieks!

     Bet gads vēl nav galā. Tāpēc atskatoties atpakaļ, par padarīto varu teikt-esmu gandarīta. Gandarīta par savu kolektīvu, par kolektīva vienotību, atsaucību, pretimnākšanu un nesavtīgu atdevi darbam ko darām. Par to visu saku PALDIES ‘’Etīdēm’’!!! Paldies saviem skatītājiem, kuriem vēl ir mīļa un interesanta kopā būšana ar amatierteātri ‘’Etīde’’!!!

   Ar sirsnīgiem sveicieniem un uz atkalredzēšanos mēs Jums novēlam-‘’Darbs mums palīdz izsargāties no trim lieliem ļaunumiem: no garlaicības, netikuma un trūkuma.’’
                                   /Voltērs/

 

             Amatierteātra ‘’Etīde’’ vadītāja  Edīte

Twitter

 

Aptaujas

Vai Jums patīk jaunās mājas lapas dizains un funkcionalitāte?
     Rezultāti » 

Reklāma