Kultūras ziņas

20

Šodien, 20.janvārī, pie Mērsraga Tautas nama iedegts barikāžu piemiņas ugunskurs

Arī mērsradznieki piedalījās barikādēs 1991.gada janvārī. Visus vienoja cerības. Un tomēr Rīgā ienaidnieka lodes pārrāva vairāku cilvēku dzīvības. 20.janvārī Bastejkalnā nāvīgi ievainots arī bijušais mērsradznieks, toreizējais kinooperators Gvido Zvaigzne. Viņa māte, Ilona Zvaigzne savu dzīvi ar Mērsragu saistījusi jau kopš 1954.gada, kad te strādāja par noliktavas pārzini. Te, Mērsragā iepazinusies ar jaunu kuģa mehāniķi – Jāni Zvaigzni un pēc diviem gadiem, 1956.gada 31.decembrī abi apprecējušies, bet 1958.gada 1.maijā piedzimis dēls Gvido, kas savas skolas gaitas uzsācis Mērsragā, bet turpinājis Rojā.

2004.gada 3.februārī “Talsu Vēstīs” publicēta interesanta, uz pārdomām rosinoša intervija ar mūsu pagasta bijušo izpildkomitejas priekšsēdētāju Aivaru Krikauski.

“Atceroties barikāžu laiku, nelietošu skaļas frāzes. Pirmo nogalināja Mūrnieku, un tajā vakarā es pirmoreiz dežūrēju uz barikādēm. Pirms aizbraukšanas sieva teica: “Vari braukt, tikai neaizmirsti, ka tev mājā paliek astoņi bērni!”. Atbildēju: ”To nevar un nedrīkst aizmirst, bet, ja mēs katrs meklēsim kādus iemeslus, tos ikviens atradīs un nebūs, kas aizstāv ne sevi, ne citus un sacīs, ka mūsu tauta ir gļēva.”. Atceros, kad pēc kādas dežūras 24 stundām ierados Mērsragā, bija skaidra nakts, un es ar prieku gāju mājās, lai pateiktu ģimenei, ka esmu atgriezies.” – tā A.Krikauskis intervijā sacījis toreiz.

Inga Hartika,

Mērsraga TIC vadītāja

FOTO: Madara Brāle

#Mērsrags #barikādes1991 #Mērsragavēsture

DSC_1226.JPG

Twitter

 

Aptaujas

Kur ikdienā smeļaties informāciju par notikumiem novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma