Kultūras ziņas

3

Piektie Bākas ielas svētki izskanējuši

Bākas ielas svētki šogad notika augusta sākumā ar mērsradznieku modināšanu plkst. 9.00. Pēc neoficiālas informācijas mēs pamodinājām vismaz trīs guļavas. Priecājamies par Rožu ielas iedzīvotājiem, kuri mūs gaidīja, arī Vēja ielas iedzīvotāji sagaidīja mūs ar gavilēm.

Mērsraga luterāņu baznīcā bija iespēja apskatīt Santas Loginovas - Bērziņas gleznu izstādi. Paldies tiem 79 apmeklētājiem, kuri atrada laiku, lai apskatītu nelielo izstādi. Visvairāk apmeklētājiem esot patikušas gleznas ar peonijām.

Neiztika arī bez smilšu piļu celtniecības, kurā, spītējot aukstajam ZA vējam, piedalījās četras komandas. Pirmo vietu ieguva “3ME”, otro “Bākas 31” komanda, bet trešā - “Līga un CO”. Visas komandas ieguva saldas pateicības balvas.

“Bākas Ielas Svētki” Facebook profilā noritēja balsošana par Saimnieces un Saimnieka titulu iegūšanu. Konkurence šogad nebija liela. Par Bākas ielas Saimnieci vēlējas kļūt gan Diāna ar “Sapni vasaras naktī”, gan Kate, kura ar omes palīdzību izveidoja kūku “Mērsraga bāka”. Atļaušos apgalvot, ka šogad Bākas ielas Saimnieces titulu ir ieguvušas abas.

Otro reizi tituls Bākas ielas Saimnieks nonāca “Kāpu” mājās. Edgars, ar mazdēla Rodrigo palīdzību, pagatavoja gan putnu būri, gan putnu barotavu.

Rokdarbnieces čakli strādāja jau no aprīļa mēneša, lai sagatavotu sveicienu Mērsraga bākai 145 gadu jubilejā. Šis darbs ir apskatāms kempinga teritorijā pie Mērsraga bākas. Kopā darba tapšanā piedalījās 9 rokdarbnieces. Starp citu, ne tikai mērsradznieces!

Arī mazie mērsradznieki un viesi veidoja apsveikumus bākai dzimšanas dienā. Darbus ir iespēja apskatīt gan Mērsraga Informācijas centrā, gan bākā (kopijas).

Kas būtu dzimšanas diena bez dziesmām? Par tām parūpējās Aija Kaļiņičenko ar savu komandu. Dziesmotus sveicienus sūtīja gan “Ozolnieku” mājas saimniece Jevgēņija Ķevle - Ozoliņa, gan Mērsraga jaunieši.

Liels darbs tika ieguldīts Bākas ielas māju stāstu tapšanā. Stāsti pagaidām publicēti VIDEOformātā un skatāmi gan Mērsraga Informācijas centra Facebook lapā, gan novada mājaslapā sadaļā Tūrsims. Paldies Ingai Hartikai par ideju un tās realizāciju kopā ar Jāni Kaļiņičenko, kas stāstus iemūžināja.

Pateicos vēlreiz visiem, kuri piedalījās svētku radīšanā:

*Jurim Ķevlim par tehnisko atbalstu;

*Mērsraga Mūzikas un māksla skolai par molbertu aizlienēšanu;

*Mērsraga Luterāņu baznīcai par telpas atvēlēšanu izstādei;

*Sabīnei Ūdrei par dežūrēšanu un atbalstu;

*Rokdarbniecēm par idejas realizāciju;

*Santai Logivnovai – Bērziņai par atsaucību;

*Ziedu bodei (IK “Š.TIMS”) par dāvaniņām mazajiem māksliniekiem un saldumiem;

*Visiem mazajiem māksliniekiem;

*Edītei Krūkliņai un Ancei Lagzdiņai par C vitamīna devu. Viņas bija sagatavojušas teatralizētu priekšnesumu par “Ko vaid” analīžu improvizētu ņemšanu

Īpašu paldies saku radošajai komandai – Jānim K., Aijai K., Ingai H., Silvai Š. un Jevgēņijai Ķ.-O.! Bez Jums šie mazie svētki nebūtu izdevušies. Paldies Jums!

Kāds var apgalvot, ka 1. augustā nekas nenotika. Atļaušos apgalvot pretējo, jo tas, kā šogad māju īpašnieki bija pacentušies parādīt savus spēkratus, bija kaut kas vienreizējs! Ķerras, skrejriteņi, velosipēdi, žigulītis, veca burinieka detaļas – viss ietērpts ziedos. Ceru, ka kāds parūpējās par tā divām dāmām dienas beigās, kuras cītīgi sēdēja gan pie “Klāvu” mājām, gan “Jaunloģiem”.

Uz tikšanos citos svētkos!

Sandija Štreinerte

 

Twitter

 

Aptaujas

Kur ikdienā smeļaties informāciju par notikumiem novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma