Kultūras ziņas

10

Mērsraga amatierteātra izrāde "Ir aitas, ir cirpēji" nosvin pirmizrādi!

Mērsraga Tautas namā, 8. martā, amatierteātris “Etīde” svinēja Sieviešu dienu ar izrādi “Ir aitas, ir cirpēji!”.

Izrāde bija par un ap sievietēm,  viņu romantisko dabu un naivumu, par tām rozā brillēm,  arī sievišķīgām viltībām un vīrišķīgiem aprēķiniem, kā arī atziņu, ka sekošana laikam ir grūta, bet nekāds vecums nav šķērslis tam, lai mestos iekšā dažādās dzīves situācijās un veiksmīgi tiktu ar tām galā.

Nav viegli būt amatierteātra aktieriem, jo katram ir savi darbi un pienākumi, ģimene un citas lietas, bet tie, kuri patiesi mīl teātri un sajūtu virpuli, kas virmo uz skatuves dēļiem, tie atrod tam laiku. Tie ir gari un spēkus izsmeļoši mēģinājumu vakari, bet tā ir iespēja sevi pilnveidot un atslēgties no ikdienas rūpēm. Mēģinājumi tiek gaidīti, pirmizrāde tiek gaidīta. Pirmizrāde savu “māju sienās” ir īpašs piedzīvojums. Uztraukuma līmenis pirms pirmajiem uzveduma teikumiem ir milzīgs. Sajūtas kā starp debesīm un zemi. Tu esi pilns ar informāciju – ar tekstu, kas slīd cauri visam saprātam tā, ka tajā brīdī, ja pajautāju, kā tevi sauc, tu nezinātu atbildi.  Tas ir kā gatavoties lēcienam un atpakaļceļa nav. Brīdis pirms skatuves aizkaru atvēršanas ir kā ieelpa, aizkaru aizvēršanās ir izelpa. Bet pēc tam ir patīkama sajūta par padarīto darbu.

Jebkura izrāde rodas brīdī, kad zālē ierodas skatītājs. Pirms tam var domāt, pieņemt, iztēloties nez ko,  bet atnāk skatītājs, un tikai tajā brīdī ir visi nepieciešamie saskaitāmie, lai gala rezultātā rastos izrāde. Tāpēc paldies Jums skatītāji!

Kā ierasts, gan mēģinājumos, gan arī pašas izrādes laikā netrūka kuriozu, kas izraisīja ne tikai uztraukumu, bet arī smieklus, arī tieši pirms iznākšanas uz skatuves. Bet tā ir kārtējā atziņa- te taču viss notiek pa īstam! Mēs it kā tēlojam, bet tajā paša laikā sniedzam visu to īsto, kas mūsos ir. Tāpēc paldies par atbalstu un palīdzīgu roku - Mērsraga rokdarbnieku klubiņa meitenēm par viņu darinātajām lellītēm, Paulai Annai Semjonovai par grima otu brīnumainajiem pieskārieniem, Jānim Kaļiņičenko par īpašo gaismu un skaņu noformējumu, Mairai Peterei par čukstiņa pienākumu pildīšanu, kā arī Ievai Šaudenai par tāda aktieru bariņa (visnotaļ interesanta suga- tie aktieri, arī amatierteātra, nav viegli) vadīšanu!

“Viens par visiem, visi par vienu”- tādam būtu jābūt ikviena kolektīva moto. Un tā tas arī ir mums. Kaut gan reizēm varētu likties, ka pavadot tik daudzas stundas kopā, atkārtojot vienu tekstu atkal un atkal, labojot cits cita teikto, smejoties vienam par otru un visiem kopā- varētu pienākt brīdis, ka nevienu no tām sejām negribas redzēt atkal- tā tas nav. Vienmēr ir prieks atkal satikties ar saviem teātra kolēģiem. Prieks būt kopā ar Jums, un iet cauri šim neatkārtojamajam skatuves mākslas piedzīvojumam.

Tiekamies atkal citu reizi, kad būsim gatavi jauniem lēcieniem un piedzīvojumiem!

 

Brigitiņas lomas atveidotāja

Madara Brāle

Aptaujas

Kur ikdienā smeļaties informāciju par notikumiem novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma