Kultūras ziņas

28

Noteiktas Mērsraga bibliotēkas grāmatas – laureātes “Bērnu žūrijā”

Kā ik gadu, arī šī gada sākumā noslēdzās “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Šogad “Bērnu žūrijā” Mērsragā piedalījās rekordliels bērnu skaits – teju 50! Tās ietvaros cītīgi tika lasītas grāmatas gan PII “Dārta”, gan arī Mērsraga vidusskolā.

Mēs visi zinām, ka grāmatu lasīšana ne tikai bagātina valodu, bet apdāvina mūs ar milzumdaudz atziņām, kā arī – veicina loģisko domāšanu. Un tas ir svarīgi - ne vien bērniem pirmsskolas vecumā, bet arī cītīgam skolēnam augot, un, saprotams, arī pieaugušajam.  Pauls Bankovskis ir teicis, ka “Grāmatas vienmēr ir bijušas noslēpums. Jau tādēļ vien, ka tās ar cilvēku sarunājas bez skaņas…”.

Man patiess prieks, ka varēju “Bērnu žūrijā” iesaistīties ne vien kā pirmsskolas vecuma meiteņu mamma, kas lasīja priekšā savas ģimenes mazākajiem bērniem un priecājās par skolnieci, kas pati lasīja grāmatas; bet arī kā Lapsa, kas piedalījās Mērsraga bibliotēkas “Bērnu žūrijas” noslēguma pasākumā.

Ar vērtēto grāmatu sarakstu var iepazīties interneta vietnē www.lasamkoks.lv, kā arī mūsu pagasta un skolas bibliotēkās.

Mērsraga bibliotēkas pasākuma laikā tika pārbaudīta arī bērnu atjautība, jo tika lasīti priekšā grāmatu fragmenti gan par bruņinieku, kam sāpēja zobi, gan par laimi, kas ir lapsa. Kopīgi minējām arī mīklas. Protams, visi mazie PII “Dārta” “Sprīdīšu” un “Zīļuku” grupas bērni tika apdāvināti.

Bērnudārza vecuma (vecuma grupa 5+) bērnu grāmatiņu TOP3 Mērsragā izveidojās šāds:

 1. “Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi”. Autors - Sergejs Timofejevs
 2. “Grāmata Benijam”. Autores - Jūdita Kopena, Marja Meijere.
 3. “Laime ir lapsa”. Autore - Evelina Dacjūte.

Savukārt, skolnieki, kas vecāki par 9 gadiem savā grāmatu TOP3 iekļāva šīs grāmatas:

 1. “Meitene, kas gribēja izglābt grāmatas”. Autors - Klauss Hāgerups
 2. “Plastmasas huligāni”. Autore - Agnese Vanaga
 3. “Rozija un Musa, meitene un zēns”. Autors - Mihaels de Koks.

Vecuma grupa 11+ TOP3 grāmatas:

 1. “Dilles tante: poēma”. Autors - Kārlis Vērdiņš
 2. “Trīs nāves Mārtiņdienā”. Autors - Māris Rungulis
 3. “Ledusjūras pirāti”. Autore - Frīda Nilsone

Bet vecuma grupā 15+ par uzvarētājām – grāmatām nosauktas šīs:

 1. Zirrenis”. Autors - Sīmons van der Hēsts
 2. “Viss, itin viss”. Autore - Nikola Jūna
 3. “Kaija, vārdā Džonatans Livingstons”. Autors - Ričards Bahs

“Bērnu žūrijas” noslēguma pasākumi bija pat trīs! Viens – Mērsraga Tautas namā, otrs – Mērsraga vidusskolā, un trešais – “Lielie Lasīšanas svētki” Talsos, kurp devās arī mērsradznieki, lai baudītu pasākumu, ko vadījušas divas “pindzelītes”. Pasākuma šī gada īpašais viesis bija šova “X-Faktors” finālists Klāvs Ozols.

Viennozīmīgi, lasīt bērniem priekšā vajag! Un arī tad, kad viņi lasīt prot jau paši, lasīšana ir jāveicina. Katram būs savs lasīšanas ātrums, izveidosies sava literārā gaume, un tomēr – mēs, pieaugušie, esam bērniem vislabākais piemērs. Lasīsim mēs, lasīs arī bērni!

Īpašs paldies PII “Dārta” audzinātājām un auklītēm, kas lasa mūsu mazajiem, augošajiem cilvēkiem grāmatas, tāpat paldies arī Mērsraga vidusskolas skolotājām, klases audzinātājām un bibliotekārei, kas bērnus mudina lasīt, un paldies arī Mērsraga bibliotēkas vadītājai, kas iepazīstina mazos un lielos cilvēkus ar jaunāko literatūru!

Inga Hartika

 

Twitter

 

Aptaujas

Kur ikdienā smeļaties informāciju par notikumiem novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma