Kultūras ziņas

13

Mērsraga novada svētki – 2018

11.augusta rīts, Mērsragu modināja ar svētku noskaņu. Gan lieli, gan mazie posās svinēt Mērsraga novada svētkus. Mazajiem un viņu vecākiem, kā pirmie uzstājās koncertaģentura “Bravisimo” ar šovu “Izklausies dzirdēts mežā”.

Šovā piedalījās mežā zvēri , kas bija sagatavojuši ne tikai izklaidējoši muzikālu priekšnesumu, bet mācīja arī nepiesārņot dabu. Turpinot bērnu programmu, no Rīgas bija ieradusies bērnu popgrupa “Nando”. Meitenes dziedāja dziesmas no sava debijas albūma “Mamma mani apēdīs”. Par radošām aktivitātēm bija parūpējušās Sandija un Inga, kas mazos mērsradzniekus iepazīstināja ar Mērsraga tautiskajiem brunčiem. Lielu pārsteigumu visiem sagādāja gaisa balona pacelšanās Mērsragā, ne vien viens bija gatavs pārvarēt bailes, lai uz visu notiekošo pavērtos no putna lidojuma.

Bet plkst.15.00 no Mērsraga Tautas nama tika dots starts  svētku gājienam kuru pavadīja Tukuma pūtēju orķestris. Gājienā piedalījās – Mērsraga novada pašvaldība, Mērsraga sociālais dienests, Mērsraga bibliotēka, Mērsraga bāriņtiesā , Mērsraga ūdens, Mērsraga Informācijas centrs,Mērsraga vidusskola, Mērsraga ostas pārvalde, PII “Dārta”, Mūzikas un mākslas skola”, ziedu veikals “Š.Tims”, deju kopa “Silva”, amatierteātris “Etīde”, mednieku klubs “Mērsrags”,  Mērsraga motociklisti un visam pa vidu ar spožo laimi nesošo pogu bija mūs skursteņslauķis.

Gājiena tēma bija “Dodamies uz dzimšanas dienu”, jo 11.augusta gaviļniece bija mūsu Mērsraga brīvdabas estrāde “Jēgerleja”, kura jau 10 gadus pulcē visus , ne tikai lai svinētu Mērsraga novada svētkus, bet arī citus nozīmīgus svētkus Mērsragā. Kā ik katru gadu tika sumināti gan mērsradznieku izvēlēti , gan Mērsraga pašvaldības pārstāvju izraudzīti sakoptākie dārzi un uzņēmumi. Sakoptākās sētas īpašnieku godā  bija Sergetu ģimene, par bagātīgāko dārzu atzinības rakstu saņēma Birznieku ģimene, toties mērsradznieku vērtējumā sakoptākā dārza titulu ieguva – Ilmārs Brunsliepa.  SIA “Stūres rats” ieguva atzinības rakstu par gaumīgāko un radošāko veikalu telpu noformējumu, bet par radošumu un mākslinieciskumu, ko var baudīt gan mērsradznieki, gan mūsu viesi – atzinības rakstu saņēma Juris Līcītis. Par Gada mērsradznieku tika sumināts un godāts – Anatolijs Šamājevs. Cilvēks kurš iemūžina visu kas notiek Mērsragā un pat seko līdzi mērsradznieku gaitām pa visu Latviju. Kad atzinības raksti  un ziedi bija saņemti, visi tika aicināti mieloties ar gardo kliņģeri.

Bet plkst.17.00 kā pirmie uz estrādes skatuves kāpa un mērsradzniekus iepriecināja Marija Bērziņa, Ainārs Ančevskis, Jānis Aišpurs un instrumentālā grupa “Vintāža”. Pēc koncerta, kamēr mērsradznieki bildējās ar pazīstamajiem māksliniekiem uz skatuves iekārtojās grupa “Tranzīts” ar Ralfu Rubeni priekšgalā un varēja sākties ceļojums atpakaļ pagātne, kad daudzi dziedāja līdz un atcerējās vecos labos ballīšu laikus skolas gados. Vakaru turpināju un publiku apbūra Atis Zviedris un grupa “Flames & The  Rolltones”. Viņu dziedātajām  dziesmām ne tikai dziedāja līdz , bet deju placis piepildījās ļoti strauji…un vakara ballei visi bija iesiluši un gatavi dejot līdz vēlai naktij, par ko parūpējas grupa “Johneys Band”.

Gribu teikt paldies visiem, kas palīdzēja tapt šiem svētkiem – Mērsraga noada pašvaldībai, Agnesei, Madarai, Valdai, Jānim un viņa puišiem, Lūcijai, Mērsraga pašvaldības policijai, kafejnīcai “Kreses” un Inesei, konditorejai “Monvita”.             

 Mērsraga Tautas nama vadītāja

Ieva Oboleviča