Kultūras ziņas

17

Jūras svētki Mērsragā godam pavadīti

Jūras svētku rītā, saules lutināti uz copi devās Mērsraga zvejnieki, lai noķertu lielākos lomus Mērsraga kanālā. Arī ostas teritorijā pamazām pulcējās mūsu jūras braucēji, lai kopā ar Mērsraga novada pašvaldības pārstāvjiem kāptu uz kuģa “Amanda” klāja un dotos jūrā, tā godinot ne tikai savu darbu, bet pieminētu tos “jūras vilkus”, kas devušies uz citām tālēm.

Arī visi mērsradznieki varēja doties izbraucienā ar kuģīti, kas sarūpēja visiem lielu pārsteigumu, jo šogad par to nebija jāmaksā. Paldies izklaides kuģa “Amanda” īpašniekam un visai komandai. Mērsragā viesojās arī Jūras spēku flotiles patruļkuģis "Cēsis", kas priecēja gan mazus, gan lielus.

Tikmēr sportot gribētāji varēja doties uz Mērsraga vidusskolas pusi , kur tika mestas bumbas un pat zābaki, grūstas lodes, nesti enkuri. Šeit tika sadalītas arī medaļas pludmales volejbolā. Bet kafejnīcā “Kreses” norisinājās zolītes turnīrs. Par sportista gūtajiem panākumiem varat lasīt Mērsraga mājas lapā.

Vislielākā pulcēšanās notika brīvdabas estrādes “Jēgerleja” teritorijā, kur no plkst. 12.00 bērnus izklaidēt bija ieradies “Pārsteiguma karuselis”, bērnu deju studija “DEMO” no Tukuma, Talsu Bērnu un jauniešu centra un deju skolas “Sara” dejotāji Aleksandra Aļošina vadībā, bet jautros deju ritmos visus klātesošos aicināja iesaistīties Amanda Šteina, Mērsraga Tautas nama Zumbas pasniedzēja kopā ar savām meitenēm. Bērniem prieku radīja izjādes ar zirgiem un piepūšamās atrakcijas, bet visa ģimene kopā varēja mieloties ar zivju zupu.

Dienas vidū , taures skaņām atskanot, Mērsraga iedzīvotājus apciemot bija ieradies Jūras valdnieks kopā ar daiļajām nārām, kas bija sagatavojušas aizraujošu deju. Jūras valdniekam bija iespēja iepazīties ar veco jūras vilku un viņa nepārspējamo sievu, un palīdzēt atrisināt visus pārpratums, gan iemācot to, kad sieva jālutina ar kādu rozīti, gan to kad dejot var iemācīties, ja vien to vēlas. Jūras valdnieks apbalvoja arī sportistus, un aprunājās ar Mērsraga novada domes priekšsēdētaju Robertu Šiliņu, kas sveica mērsradzniekus,  visus zvejniekus un tālo jūru braucējus.

Tikmēr Mērsraga Tautas namā norisinājās konference “Pūliņu dzimtas devums Latvijas kuģniecības un aviācijas attīstībā”, kas norisinājās Latvijas simtgades programmas ietvaros.

Vakara programmu atklāja Valmieras Drāmas teātra dziedošais aktieru ansamblis “Žerāri”, kas dziedāja visiem labi pazīstamas dziesmas un izspēlēja dažādus humora pilnus dzīves sižetus. Turpinājumā uz skatuves kāpa grupa “Opus Pro”. Viņi spēlēja visiem labi pazīstam un sirdij mīļas dziesmas, kas ne vien vienam skatītājam lika griezties dejā un dziedāt līdz. Tāpat mērsradzniekus iepriecināt bija atbraucis – Fēlikss Ķiģelis. Bet balli līdz rīta gaismai varēja dejot kopā ar grupu “Cepurnieki”.

Lielu paldies  gribu teikt visiem, kas palīdzēja gan organizēt, gan radoši iesaistījās. Paldies –Agnesei, Madarai, Kristai, Lūcijai, Ivaram, Jānim, Sergejam un viņa komandai, Mērsraga Novada domes priekšsēdētājam Robertam Šiliņam, Inesei un “Kreses” komandai, Valdai un Sabīnei par gardo zupu, Sandijai, Amandai un viņas meitenēm, dziedošajām Aijas meitenēm – Ievai, Laurai un Jevgēņijai, jautrajai komandai-  Jānim un Pāvelam, un mūsu aktieriem Silvai Štreinertei un Viktoram Birzniekam.

 

Mērsraga Tautas nama vadītāja

Ieva Oboleviča

Twitter

 

Aptaujas

Kā vērtē pašreizējo tūrisma attīstības līmeni Mērsraga novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma