Kultūras ziņas

3

Ja Lieldienu rītā uzlec spoža saule, būs karsta vasara

Mērsragā, neskatoties uz nesen uzsnigušo sniegu, rīta cēliens bija patiešām saulains un krāsains, kā jau Lieldienās pienākas!

Lieldienas, kā zināms, ir lielākie svētki kristīgajā pasaulē, jo tiek godināta Kristus augšāmcelšanās. Tāpat šajā dienā ļaujamies savas tautas tradīcijām – šūpojamies, krāsojam olas un ļaujamies dažādām Lieldienu lustēm.

Šogad īpaši jocīgā datumā 1.aprīlī, lielus un mazus kopā pulcēja Lieldienu Zaķene Ieva kopā ar mazāku Zaķeni – savu palīgu, skaitījām tautasdziesmas, ripinājām olas vārtos, protams, neiztikām arī bez to meklēšanas, jo Lieldienu Zaķi, kā zināms, ir cītīgi olu čiepēji un slēpēji. Un, kad visas olas atrastas, bērni varēja piedalīties dažādās stafetēs un atrakcijās ar olām. Spēlējām arī aklās vistiņas, lēcām kā zaķi un piedalījāmies konkursos. Mūsu vidū bija gan “Stilīgākais zaķis”, gan “Skaistākās ļipas” īpašnieks.

Paldies visiem maziem un lieliem zaķiem, kas piedalījās aktivitātēs kopā ar Zaķi Ievu un viņas lielo Zaķeni, un tikpat liels paldies visiem Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas radošajiem Zaķiem, kas kopā ar Sandiju un Ingu strādāja radošajās darbnīcās! Tur uzbūrām īstus Lieldienu brīnumus, sākot no mazākiem un lielākiem zaķīšiem, beidzot ar cālīšiem, pavasarīgām putnu ligzdiņām, un, protams, arī milzīgām olām, kas piedalījās pēc tam izstādē.

Ceram, ka arī Jūs olas ēdāt ar sāli un kārtīgi izšūpojāties!

Inga Dzērve

Twitter

 

Aptaujas

Kurus Mērsraga apskates objektus, apskates vietas Jūs ieteiktu noteikti apmeklēt Mērsraga viesiem?
     Rezultāti » 

Reklāma