Kultūras ziņas

12

Kas notiek, kad pie vainas kaimiņi? Amatierteātris “Etīde” to labi zina!

Sestdien, 10.martā Mērsragā virmoja īpaša, gribas pat teikt – svētku gaisotne, jo neskatoties uz neskaitāmajām peļķēm, kas rotāja gājēju celiņus, vairāk kā 150 teātra mīļotāju atrada ceļu uz Mērsraga Tautas namu, lai baudītu amatierteātra “Etīde” pirmizrādi “Viss kaimiņu dēļ”.

Izrāde tapusi pēc Vizmas Belševicas stāsta “Tās dullās Paulīnes dēļ” motīviem, un tā dalās divos spraigos cēlienos.

Pārsteidzoši, cik gan daudz runājamo gabalu iegaumējušas māsas Paulīne un Lizbete un tikpat pārsteidzoši bija redzēt tik veiksmīgu teātra un kino apvienojumu! Pirmais solis izrādes tapšanā, kā atzīst pati amatierteātra vadītāja Edīte Driņķe, bijis video veidošana, jo tas palīdzēja dažādot vispār teātra izrādi kā tādu. Video operatore bija Laura Elizabete – Ķiršakmene.

Humora te nudien netrūka!

Bija gan šikas kleitas, gan šiks zārks un domājams – ja tas viss nebūtu joks, eņģeļiem nudien žokļi būtu atkrituši kā vāceles, Paulīni un Lizbeti sapucētas ieraugot.

Bet kaimiņienes Klābure un Nātriņa, kā jau nelielā ciemā – pēc sērkociņiem skrien, vajag vai nevajag, lai tikai varētu izpētīt, ko tad Paulīne un Lizbete iecerējušas.

To jau arī tepat, Talsu Vēstīs nemaz nevar tā atklāt, kādi pārsteigumi gaidāmi izrādē, bet patika izrāde gan lieliem, gan maziem, ko, saprotams, pierādīja, arī amatierteātra “Etīde” aktieru saņemtie ziedi pēc pirmizrādes.

Izrādi kopā salika Edīte Driņķe, amatierteātra “Etīde” vadītāja. Paulīni nepārspējami atveidoja Ritma Vinklere, viņas māsu Lizbeti amizantu skatītājiem atrādīja Valda Zvirgzdiņa. Par fotogrāfu uz izrādes laiku kļuva Deivids Lagzdiņš, naskās kaimiņienes Nātriņu un Klāburi atveidoja Madara Brāle un Jevgēņija Ozoliņa – Ķevle. Savukārt, interesantos sanitārus jeb Dakteri un Med-brāli spēlēja Arnis Orlovs un Guntis Dvoreckis. Protams, milicīte – Inspektore bija pati amatierteātra “Etīde” vadītāja Edīte Driņķe. Nevar nepiebilst, ka pie labas kino lomas ticis bija arī Šoferis – Uldis Krūkliņš.

Kolēģu jeb kolektīva noturēšana pie darba – nekad nav viegla, tāpat nav viegli gājis arī ar rekvizītu sagādāšanu, bet izrāde pati bijis milzīgs komandas darbs. Tas, ko aktieri parādīja sestdien, licis lepoties arī pašai amatierteātra “Etīde” vadītājai.

Pati izrādes režisore par izrādi saka tā “Izrāde ir tā, kas bija jau sen iekritusi sirdī un prātā. Lolota ilgi, vismaz pusgadu, un tikai tad arī sākās darbs pie izrādes tapšanas, kur nevarēja neiztikt bez sadarbības ar Ugāles amatierteātra vadītāju Ivetu Peti. Ieraugot teksta daudzumu, saprotams, sabijāmies, bet tā kā izrādes scenārijs ļoti patika, nolēmām pa visiem ķerties pie darba!”.

Izrādē pašā arī aktieriem nav trūcis kuriozu, kas izraisījuši ne tikai uztraukumu, bet arī smieklus tieši pirms iznākšanas uz skatuves.

Saprotams, arī aktieriem bijuši emocionāli noguruma brīži, kad šķitis – viens otram nu jau būs apnikuši.. Cilvēcīgi, un pa īstam! Galu galā, uzvarēja ne vien piedzīvotais mēģinājumu skaits, bet draudzība un degsme.

Man pašai gan gribas atgādināt, ko Dailes teātra tēvs Eduards Smiļģis reiz teicis – “Dzīvei ir tikai divi veidi: trūdēšana un degšana. Bailīgie un alkatīgie izvēlas pirmo, drosmīgie un pašaizliedzīgie – otro.”

Vēlu no sirds Mērsraga Tautas nama amatierteātrim “Etīde” nepārstāt nekad degt par teātri, kā arī veiksmi – viesizrādēs! Viesizrādes būs: 24.martā Vandzenē, 14.aprīlī Laucienē, 22.aprīlī – Raudas pansionātā.

Nāciet arī Jūs uz viesizrādēm un uzzināsiet, ko fotogrāfam spēj nodarīt kaklalaužamās trepes un sanitāri, kā arī iepazīstieties ar ciema milicīti!

Starp citu, milicīte sūta visiem saviem skatītājiem milzīgu paldies par izrādīto cieņu un godu. “Mūsu alga, dēļ kā mēs strādājam, ir tieši skatītāja attieksme: labi vārdi divu mēnešu garumā, ziedi, smaids, pozitīva attieksme.”- tā atzīst amatierteātra vadītāja Edīte Driņķe.

Protams, gaidām nākamo izrādi jau Jāņos!

Jūs taču noteikti zināt - labākais veids, kā samaksāt par skaistu mirkli, ir priecāties par to.

Mērsraga Tautas nama mākslinieciskā vadītāja

Inga Dzērve

Twitter

 

Aptaujas

Kurus Mērsraga apskates objektus, apskates vietas Jūs ieteiktu noteikti apmeklēt Mērsraga viesiem?
     Rezultāti » 

Reklāma