Kultūras ziņas

28

Dagnes Ventiņas gleznu izstāde Mērsraga Tautas namā

Izstāde apskatāma visu MARTA mēnesi Mērsraga Tautas namā, Lielajā ielā 25.

Dagne Ventiņa beigusi Latvijas Mākslas Akadēmiju glezniecības nodaļu, Latvijas Universitāti pedagoģijas un psiholoģijas fakultāti vizuālās mākslas skolotāju virzienu.

Pašlaik strādā Berģu Mūzikas un mākslas pamatskoloā, un paralēli gleznojot to, kas viņu aizrauj ar savu krāsu un noskaņu.

Piedalās izstādēs Rīgā, Talsos, Ventspilī, Jūrmalā, Carnikavā. Ir bijušas personālizstādes Rīgā, Talsos, Valdemārpilī.

Stāsti

Izstādē ‘’Stāsti’’ ir aplūkojamas gleznas, kas tapušas vairāku gadu laikā, kur izdzīvoti dažādi stāsti un noskaņas. Ir ainavas, klusās dabas, brīvās kompozīcijas, portreti, un diplomdarba daļa, kas gleznota uz finieriem. Autorei patīk gleznot, ieraudzīt momentu, kas ir jāiemūžina gluži kā fotogrāfāfējot, bet to veicot ar otām un krāsām. Glezno gan ilgtermiņa  darbus, kas prasa vairākus piegājienus, gan darbus,  kas tapuši vienā reizē.
Izstādes autore uzskata, ka abiem piegājieniem ir savs skaistums. Viņai glezniecība ir kā stāsts, ko risināt, stāsts, kas ir jāizdzīvo un tad tas jāpalaiž vaļā. Bieži tas atnāk pats ar savu krāsu un izskatu un tad tas pasaka priekšā ,kādam vajadzētu  būt  nākamajam darbam. Un stāsts, kas var turpināties un turpināties.

Dagnes Ventiņas devīze šai izstādei: "Katra diena kā krāsains stāsts."

Twitter

 

Aptaujas

Kurus Mērsraga apskates objektus, apskates vietas Jūs ieteiktu noteikti apmeklēt Mērsraga viesiem?
     Rezultāti » 

Reklāma