Kultūras ziņas

21

18.novembris - "Tu esi Latvija"

Lai kur arī plašajā pasaulē mēs nokļūtu, allaž, izdzirdot latviešu valodu, mēs atskatāmies.

Jāņa Jaunsudrabiņa citātu pārfrāzējot, gribas teikt – “Dzīvo, kur dzīvodams, bet nekad nesaki – te esmu mājās, esmu atradis jaunu dzimteni. Galu galā dzimtene ir tikai viena, un tā ir vieta, kur esi dzimis, kur dzimuši un mūžu nodzīvojuši mani un tavi vecāki, vecvecāki, paaudžu paaudzēs..”

“Tā zeme ir dzimtene mana,

Te izaugt un dzīvot man ļauts.

Ik puķe tās vārdu man zvana,

Šo zemi par Latviju sauc.”

(Anna Sakse)

Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītajā koncertā apbalvoti tika arī titula “Goda mērsradznieks” un “Gada mērsradznieks” ieguvēji.

Tituls “Goda mērsradznieks” tika piešķirts Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas ārpus Latvijas mācītājam Mārim Ķirsonam par patieso, godprātīgo un atsaucīgo kalpošanu Mērsraga ev.lut.draudzē.

Savukārt, titulu “Gada mērsradznieks” saņēma Vilma Kaulakāne par tautas deju tradīciju atdzīvināšanu. Arī 18.novembra svētku koncertā uzstājās viņas skoloti dejotāji!

Ļoti daudz bija arī Pateicības rakstu saņēmēju, ko godināt svētkos steidza ikviens ar ziediem un atzinības vārdiem.

Uzņēmām arī Jūras spēku flotiles pārstāvjus, kas pasniedza Latvijas Republikas Jūras spēku Atzinības rakstus Mērsraga novada pašvaldībai, kā arī Mērsraga ostas pārvaldei.

Latvijas 99.dzimšanas dienu par svētkiem padarīt izdevās visiem vietējiem pašdarbnieku kolektīviem kopā!

Paldies deju kopai “Silva”, vokālajam ansamblim “Cantabile”, Mērsraga vidusskolas vecāku un pedagogu ansamblim, PII “Dārta” mazo ķiparu ansamblim, Mērsraga vidusskolas mazajiem un lielajiem dejotājiem, Mērsraga Mūzikas un mākslas vidusskolas audzēkņiem, kā arī Valdai Zvirgzdiņai, Edītei Driņķei, Amandai Andersonei un Lūcijai Lusijai Aukmanei.

Mūsu lielākā vērtība ir brīvība. Nenovērtēsim to par zemu. Un arī kļūdas ir tikai un vienīgi pašu kļūdas, tāpat kā sasniegumi. Būsim lepni par to, kas sasniegts un tieksimies pēc augstākiem mērķiem!

Aicinu arī ikdienā pamanīt vienam otra labos darbus, labos vārdus un vispār – vienam otru. Mēs katrs esam citādāks savā esībā, un tomēr, visi kopā mēs esam viena Latvija. Atcerieties to!

Inga Dzērve

Twitter

 

Aptaujas

Kurus Mērsraga apskates objektus, apskates vietas Jūs ieteiktu noteikti apmeklēt Mērsraga viesiem?
     Rezultāti » 

Reklāma