Kultūras ziņas

6

Dzejas dienas Mērsragā

Septembrī, kad laika apstākļi nav prognozējami, kad ļaudis izmanto katru jauko dienu, lai apdarītu dārza darbus… Katru brīdi, lai dotos uz mežu baraviku medībās, un salasīt pilnus kurvjus ar sārtvaidzēm brūklenēm un dzērvenēm.

Bagātīgajā rudens krāsu paletē, īpašu nokrāsu un noskaņu septembrim piešķir Dzejas dienas.

Pirmās Dzejas dienas Latvijā norisinājās 1965. gada 11. septembrī, atzīmējot Raiņa simtgadi. Tātad vairāk nekā 50 gadus, mēs Latvijā, atzīmējam Dzejas dienas.

Arī Mērsragā, 29. septembra pēcpusdienā notika Dzejas dienu pasākums. Šogad, tāpat kā daudzviet, godinājām dzejnieku Eduardu Veidenbaumu, kuram 3. oktobrī, apaļa jubileja-150! E. Veidenbaums-dzejnieks, tulkotājs, zinātnes popularizētājs, pratis desmit svešvalodas, bijis muzikāls, spēlējis vijoli. Tomēr plašākai sabiedrībai pazīstams ar savu dzeju. Lai arī E.Veidenbaums atstājis vien ap 80 dzejoļiem, vēl joprojām svētkos vai ikdienā, sastopoties ar dažādām dzīves situācijām, atrodas pa kādam trāpīgam vārdam no Eduarda Veidenbauma. Viņa dzeja ir daļa no latvieša identitātes, kas sevī vienmēr slēps sīkstu pretošanās garu, tiekšanās pēc brīvības un skaistākas nākotnes.

Dzejas dienu pasākumā E. Veidenbauma dzīves gājumu palīdzēja ritināt, dzeju lasīja un dziedāja: A. Barovska, A. Kreicberga, V. Zvirgzdiņa, M. Brāle . Par muzikālo noformējumu rūpējās J. Kaļiņičenko. Īpašs paldies A. Orlovam par iejušanos E. Veidenbauma lomā. Paldies visiem dalībniekiem un apmeklētājiem, kuri kuplināja Dzejas dienu pasākumu.

Novēlu ikvienam atrast pa kādām E. Veidenbauma dzejas rindām, ko glabāt tuvu, rokas stiepiena attālumā.

Mērsraga bibliotēkas vadītāja
Maira Petere

Twitter

 

Aptaujas

Kādus Mērsraga suvenīrus Jūs vislabprātāk iegādātos Informācijas centrā? Kas interesē, patīk?
     Rezultāti » 

Reklāma