Kultūras ziņas

29

Senās Uguns nakts – atgādinājums, ka jūra mūs vieno

Mūsdienās Baltijas jūras krastā ugunskuri augusta beigās tiek aizdegti, lai parādītu piejūras tautas vienotību un atgādinātu par mūsu vēsturi un kultūras mantojumu.

Tiek dota zīme par to, ka mēs rūpējamies par jūru un dabu, un gadu tūkstošiem pastāvējusī saikne ar jūru nav zudusi. Ugunis tiek aizdegtas arī par tiem, kas uz mūžiem palikuši jūras klēpī. Vienotība ir vārds, kas vislabāk raksturo mūsu tautu. To atmodas laikā varēja just īpaši Imanta Ziedoņa dzejas vārdos, kas pārtapuši dziesmās.

Par ko man gribas domāt? Par jūru, par mūžību un spēku, ko tajā var rast. Jūra vienmēr ir īsta, dzīva, un tikpat emocijām pilna un bagāta kā cilvēka sirds. Bet tas, ko tā saka, ir jāprot saklausīt. Un ne katram tas izdodas.

Iededzot lāpas, baudot stāstus par tautastērpiem, skaistus, muzikālus brīžus, katram pašam sev jāatgādina – visi mazie ugunskuri veido vienu lielo, tāpat arī mēs – cilvēki veidojam kopā ko ļoti lielu un nozīmīgu. Pasauli. Un tikai tas, kā katrs no mums šim veidošanas procesam pieskarsies, spēs ietekmēt rezultātu.

Paldies visiem par kopā sanākšanu svecīšu, ugunskuru, lāpu liesmu ielokā. Paldies visiem, kas sajuta Senās Uguns nakts īpašo garšu!

Inga Dzērve

Twitter

 

Aptaujas

Kurus Mērsraga apskates objektus, apskates vietas Jūs ieteiktu noteikti apmeklēt Mērsraga viesiem?
     Rezultāti » 

Reklāma