Kultūras ziņas

22

Mērsraga novada svētki & Open Spirit 2017 mācības Mērsragā ir galā

Mērsragā trīs dienu garumā svinējām novada svētkus. Vienlaikus ar svētkiem Mērsraga novads uzņēma Jūras spēku mācībās “Open Spirit” iesaistītos militāros kuģus.

Aktivitātes sākās jau piektdien,18. augustā ar kuģu ierašanos Mērsraga ostā, bet vakarā tās turpinājās ar atraktīvā Normunda Rutuļa koncertu. Tāpat baudījām arī Roberta Pētersona muzikālo sniegumu līdz pat ballei, kas bija kopā ar grupu "Mākoņstūmēji". 

Sestdien gan Mērsraga iedzīvotāji, gan viesi bija aicināti ostā apskatīt militāros kuģus. Sestdiena, kā jau brīvdiena, bija diena, kurā vairāk varējām pievērsties atpūtai kopā ar ģimeni. Pasākumu programma bija plaša un pārdomāta arī bērnu auditorijai. Bija gan lēkājamās atrakcijas, gan sejiņu apgleznošanas iespējas, tāpat arī radošās darbnīcas, ko atbalstīja ne tikai mūsu vietējie, čaklie rūķi, bet arī viesi! Bērniem bija iespēja izklaidēties, ļauties dejām uz skatuves estrādē "Jēgerleja" kopā ar "Kašera Sapņu fabrikas" lieliskajiem, radošajiem pasākumu vadītājiem. Tāpat bērnus iepriecināja arī pasaku tēli no "Pārsteigumu karuseļa"- lauviņa un zaķis, ar ko bērni labprāt fotografējās.

Dienas gaitā pie Mērsraga Informācijas centra bija iespēja veidot kopīgu mākslas darbu Sandijas Štreinertes uzraudzībā. Tā kā šī gada svētku vienotā tēma bija Jūra un Mērsraga bāka, tad arī te tapa bāka nagliņu tehnikā. 


Svētku kulminācija, viennozīmīgi, bija krāšņais, vienojošais svētku gājiens, kas veda mūs visus cauri Mērsragam uz estrādi "Jēgerleja". Gājienā piedalījās gan Talsu Defilē meitenes, gan Bruņoto spēku orķestris, kam gribas teikt atsevišķu un īpašu paldies. Tāpat sakām paldies visiem karavīriem, vietējiem iedzīvotājiem, uzņēmumiem, kolektīviem, kas kuplināja svētku gājienu ar savu dalību tajā.


Svētku svinīgajā atklāšanā mūs sveica Jūras spēku flotiles komandieris 
flotiles admirālis Ingus Vizulis. Sveicām arī savus novadniekus, godinot sakoptāko sētu un māju īpašniekus, gan arī uzņēmumus. Ar priekšnesumiem priecēja arī Aleksandra Aļošina dejotāji. 

Sestdien mūs muzikāli priecēja un pārsteidza akordeonisti Moriss Balaskā (Kanāda) un Radovans Popovs (Serbija) ar īpaši skaistiem, pārdomātiem priekšnesumiem.

Kā nākamie svētku otrajā dienā uzstājās grupa "AK69", kas pamatīgi iesildīja skatītājus, pirms leģendārās rokgrupas "LĪVI & Buks" uzstāšanās. 

Koncertprogrammu baudīt netraucēja ne vējš, ne lietus, un estrāde bija burtiski pārpildīta, par ko īpašs prieks ikvienam, kas piedalījies pasākumu organizēšanā. 
Svētku otro dienu noslēdzām ar balli kopā ar muzikālo apvienību “DUETS” no Liepājas.

Ikviens mākslinieks, kas šajā gadā kuplinājis svētku programmu, arī, kā redzams pēc atsauksmēm, juties pie mums ļoti gaidīts, kas nozīmē - esam sagaidījuši un uzņēmuši viesos pienācīgi.

Svētdien, 20. augustā Mērsraga Baptistu baznīcā notika Jūras spēku kapelāna vadīts ekumēnisks dievkalpojums. Bet pusdienlaikā Mērsraga vidusskolas teritorijā notika karavīru sportiskās aktivitātes un vēlāk arī apbalvošana. Sportisko aktivitāšu atklāšanā piedalījās arī "Studija FIX" dejotāji no Talsiem. 

Gribas teikt milzīgu paldies visiem, kas piedalījās izstādes "Mana Mērsraga bāka - mana gaisma" veidošanā, jo tā bija lieliska iespēja ieskatīties ne tikai dziļāk savā novadā, bet arī katram sevī, pamanot lietas, kam ikdienā paskrienam garām. Reizēm tieši tas mazākais gaismas stariņš ikkatra dzīvē ir tas nozīmīgākais vadmotīvs, kas palīdz iet uz priekšu. Visi, kas piedalījušies šīs izstādes veidošanā, laipni aicināti pēc dāvaniņām uz Mērsraga Informācijas centru. 

Tāpat Informācijas centra darbinieces sūta īpašu paldies Alisei Pāvilsonei, kas ar savu darbu izstādi ļāvusi ienākt Mērsraga ikdienā košākām krāsām, kas patiesi uzzied no sirds.  

Svētki jau pagājuši un, uz tiem atskatoties, jāatzīst, ka kopā esam paveikuši ļoti daudz, un to vislabāk rāda gan ciemiņu, gan mākslinieku, gan mūziķu, gan arī vietējo iedzīvotāju atsauksmes, tāpēc gribas aicināt atcerēties un priecāties par tiem jaukākajiem brīžiem, kurus piedzīvojām svētku laikā!

No sirds gribas teikt vislielāko paldies visiem pašvaldības darbiniekiem, Sociālā dienesta darbiniekiem, arī vairākiem bērnudārza PII “Dārta” darbiniekiem, un ikkatram, kas iesaistījās komandas darbā, un vienmēr atcerēsimies -  “darbs ir tā labākā psiholoģijas grāmata, caur kuru cilvēks var sākt saprast pats sevi un citus.”

Atkal mēs pārliecinājāmies par to, ja mēs paši roku pieliksim, vienmēr kaut kas notiks. Bet, lai būtu vēlme roku darbā pielikt, ir pašiem mazliet par šo vietu jāpaliek. Kad tā notiks, jūs zināsiet un sajutīsiet – viss kārtībā, viss izdodas!

Mērsraga novada svētki 2017. 1.diena
Mērsraga novada svētki 2017. 2.diena. Pasākumi bērniem
Mērsraga novada svētki 2017. 2.diena
Mērsraga novada svētki 2017. 3.diena

Teksts: Inga Dzērve
FOTO: Raimonds Rāts