Kultūras ziņas

22

Ikviens Mērsraga iedzīvotājs aicināts veikt ierakstu Latvijas Tautas Saimes grāmatā!

Biedrība RASA ir izveidojusi īpašu Latvijas Tautas Saimes grāmatu, tā aktivizējot senioru sabiedrību un katru līdzcilvēku Latvijā un ārvalstu diasporā – uzrakstot veltījumu, vēlējumu, novēlējumu, pārdomas, apsveikumus, attīstības ideju Latvijas valstij jubilejā.

 Par cerībām, sapņiem valsts nākotnē skatoties un atzīstoties mīlestībā Latvijai. Ar domu par Latviju un Latvijas cilvēkiem tapa Latvijas Valsts Simtgadei veltītā Rīgas aktīvo senioru alianses iniciatīva – rakstīsim savas Tautas Saimes grāmatu.  
Arī Mērsrags ir viena no grāmatas pieturvietām, un Mērsraga novada svētku ietvaros, 19.augustā, plkst.13:00 pie mums Grāmatas rakstīšanas starts iedziedāts Mērsraga bākā. Visos novados ļaudis iedzied tautasdziesmu „Ģērbies, saule, sudraboti”, sūtot sveicienus un vēlot labu ceļa vēju grāmatas ceļiem Latvijā. Pie mums šo goda misiju pildīja Aija Barovska. Paldies par sadarbību un palīdzību organizatoriskajos jautājumos sakām arī Mērsraga novada domes priekšsēdētāja vietniekam Robertam Šiliņam. 

Grāmatā ierakstus veikt no 22.augusta līdz 26.augustam ikviens Mērsraga novada iedzīvotājs var bibliotēkas telpās. Bet no 28.augusta grāmata pieejama ierakstu veikšanai Mērsraga Informācijas centrā, kur tā atradīsies līdz 2.septembrim. 

Novada iedzīvotāji aicināti atcerēties, kāds bijis tautas, katra paša dzimtas, ģimenes ceļš valsts pirmās simtgades nogrieznī! Kādas katram no Jums ir vēsturiskās atmiņas? Iesaistieties Latvijas Saimes grāmatas rakstīšanā arī Jūs! 

Esiet aktīvi, rakstiet vēlējumus, atmiņas, pārdomas, sūtiet sveicienus arī Jūs!

Inga Dzērve