Kultūras ziņas

11

Jūras svētkos godināti dabas spēki un cilvēki, kuru darbs ik dienas ir saistīts ar jūru

Gribas Jūras svētku izskaņā sacīt Zentas Mauriņas vārdiem – “Prieks ir izstarot un izdalīt. Izdalīt to, kas mums pieder, vienalga, vai tā būtu maize vai māja, doma vai sapnis, un zināt, ka ir kāds, kas to saņem.”

8.jūlijā no paša rīta manījām priecīgas bērnu sejas! Kurš gatavojās braucienam ar jahtu, kurš gaidīja dejotāju uzstāšanos.. Dejotāju bija daudz! Desmit deju kolektīvi dalīja visam Mērsraga novadam pozitīvas emocijas teju divu stundu garumā.

Bet pēcpusdienai tuvojoties, mūs svētkos sveikt ieradās pats Jūras valdnieks Neptūns, kas kopā ar vietējiem pirātiem ne tikai dzina jokus, bet arī sacentās savā starpā, lai noskaidrotu, kurš tad spēcīgāks! Uzvarēja, saprotams, draudzība, un visiem tapa skaidrs – Neptūnam jāturpina valdīt jūrā un pirātiem – jūras krastā.

Sagaidījām viesos arī citu pirātu, kas aicināja rotaļās, rādīja zobenu cīņas, un griezās dejā kopā ar mazajiem skatītājiem.

Vislielākais prieks bērniem bija dzīvē satikt populāros multfilmu varoņus – Sūkli Bobu Kvadrātbiksi un viņa draugu Patriku!

Vai zivju zupu nogaršojāt? Aicinājām cienāties ikvienu  - un jāsaka, ēda pat paši mazākie, kas no zivīm līdz Jūras svētku dienai atturējušies!

Vakarā mums netraucēja arī lietus – priecājāmies par labu mūziku, humoru un aktierspēli, ko mums dāvāja dziedošais aktieris Jānis Paukštello. Koncertu turpināja Eirovīzijas uzvarētāja Aminata un Jānis Stībelis! Ieturējām arī muzikālo pauzi, lai starp lietus lāsēm ķertu Mārtiņa Burbuļus kopā ar bērniem. Un pēc tam jau lietus vairs netraucēja, turpināt ballēšanos kopā ar Andra Kiviča grupu “Z-Scars” un grupu “Melnraksts” no Liepājas!

Svētku sajūtu un prieku izdevās mums radīt visiem kopā.

Paldies visiem, kas piedalījās svētku organizēšanā, un paldies visiem Mērsraga viesiem, kas 8.jūlijā bija kopā tieši ar mums!

Paldies par foto: Raimondam Rātam!

S
vētku foto var lejupielādēt failiem.lv

 

Inga Dzērve